پیام شهر گزارش می دهد:

پروژه ای که گره ترافیک خیابان های مولوی و شهید انصاری را باز نکرد

پرویز بنی اردلان/ پروژه پارکینگ طبقاتی شهید انصاری واقع در خیابان شهید انصاری در راستای بهبود عبور و مرور شهری و کاهش ترافیک در خیابان های مولوی و شهید انصاری و هدف افزایش جای پارک در این محدوده در سال ۸۸ مورد بهره برداری قرار گرفت. اما علیرغم هزینه های طرح های مطالعاتی و هزینه […]

اشتراک گذاری
01 تیر 1401
214 بازدید
کد مطلب : 225

پرویز بنی اردلان/ پروژه پارکینگ طبقاتی شهید انصاری واقع در خیابان شهید انصاری در راستای بهبود عبور و مرور شهری و کاهش ترافیک در خیابان های مولوی و شهید انصاری و هدف افزایش جای پارک در این محدوده در سال ۸۸ مورد بهره برداری قرار گرفت. اما علیرغم هزینه های طرح های مطالعاتی و هزینه های بالای اجرای این طرح، اکنون بعد از گذشت چندین سال از اجرای آن، استقبال از این پارکینگ در حد مطلوب نبوده و ترافیک این خیابان ها بدون هیچ کاهشی با همان روند سابق برقرار است؛ به ویژه در ساعت های پیک ترافیک، خودروهای عبوری با پارک های دوبله و حتی چند ردیف در سرتاسر این خیابان ها و انبوهی از ماشین های حمل بار مواجه می شوند که عدم تاثیرگذاری این پارکینگ را بیشتر نمایان می سازد.

با جمعی از اصناف و کسبه خیابان های مولوی و شهید انصاری و مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری کلان‌شهرقزوین در مورد علت عدم استقبال از این پارکینگ و مشکلات و مشکلات مربوطه گفت و گویی انجام داده ایم که در ادامه می خوانید.

رضا یکی از کسبه خیابان مولوی، علت نبود استقبال را دوری پارکینگ از محل نیاز عنوان می کند و می گوید: خیابان مولوی یک خیابان تجاری برای اقلام ضروری است و در روز مشتریان زیادی به اینجا رفت و آمد می کنند که البته تعدادی از آنها هم خریدهای کلی دارند. پارکینگ که در خیابان ما نیست؛ اگر بخواهند ماشین خود را به پارکینگ ببرند برای حمل بار خود به آنجا به مشکل برمی خورند، در نتیجه ترجیح می دهند که به دلیل این مسافت، همین جا حتی دوبله پارک کنند تا سریع تر کارشان راه بیفتد.

حسینی از دیگر کسبه این خیابان هم توضیح می دهد: پارکینگ شهید انصاری آسانسور ندارد؛ طبقه منفی یک معمولا توسط کسبه و اصناف این دو تا خیابان پر می شود ، ضمن اینکه مشتریان این خیابان هم بیشتر خریدهای کلی دارند و اگر به پارکینگ بروند، به دلیل نبود آسانسور باید اجناس خود را تا طبقه منفی دو حمل کنند که بسیار دشوار است.

شعبانی از کسبه خیابان شهید انصاری هم عنوان می کند: عده ای از مغازه داران و خریداران خودروهای خود را داخل پارکینگ پارک می کنند، اما استقبال از این پارکینگ در حد انتظار نبوده است و معمولا یک طبقه آن خالی می ماند، در حالی که ما کسبه در طول روز در این خیابان با پارک های دوبله و بعضا سوبله مواجه هستیم که باعث ترافیک زیاد می شوند.

وی می افزاید: من فکر می کنم به دلیل هزینه پارکینگ، تعداد زیادی از کسبه این جا ترجیح می دهند که ماشین های خود را جلوی مغازه هایشان متوقف کنند و مشتریان هم به صورت دوبله پارک می کنند و برای خرید کردن نمی خواهند هزینه برای پارک بدهند، لذا از نظر من بهتر است مسوولان امر کمی هزینه این پارکینگ را کاهش بدهند.

نگین لطفی و مانیا قزوینی دو کارمند یک اتحادیه هستند که دفتر کارشان بالای مغازه های شهید انصاری است.

این دو شهروند از درگیری های این خیابان بر سر جای پارک این طور می گویند: متاسفانه مغازه داران، جلوی مغازه هایشان را ملک خصوصی خودشان می دانند و هنگامی که ما پارک می کنیم با ما درگیر می شوند.

آنها می افزایند: خیلی از کسبه این جا به دلیل پرداخت هزینه از پارکینگ استفاده نمی کنند و از جلوی مغازه هایشان استفاده می کنند، ولی تعداد زیادی هم این جا کارمند هستند که محل کارشان بالای این مغازه ها است که صاحبان این مغازه برای پارک با آنها درگیر می شوند؛ خود کسبه متاسفانه از پارکینگ استفاده نمی کنند، ولی می خواهند که ما هزینه بدهیم و به پارکینگ برویم.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری کلان‌شهرقزوین نیز در این ارتباط توضیح می دهد: در خیابان شهید انصاری ما پارکینگ طبقاتی شهید انصاری را داریم؛ این پارکینگ دو طبقه است که هر طبقه در حدود ۱۷۰ تا ۱۸۰ خودرو ظرفیت دارد و طبقه منفی یک همیشه توسط یک سری کسبه که برای خودروهای خود به صورت آبونمان از این پارکینگ استفاده می کنند و همچنین ماشین های گذری پر می باشد، ولی طبقه منفی دو خیلی مورد استقبال قرار نگرفته است که شاید یک علت آن بحث هزینه پارکینگ باشد، گو اینکه تعدادی از شهروندان تمایلی به پرداخت هزینه برای پارک ماشین ندارند.

سعید جهانگیری در مورد تعیین تعرفه این پارکینگ توضیح می‌دهد: هزینه های پارکینگ در کلان‌شهرقزوین نسبت به همه شهرها به ویژه شهرهای همجوار پایین‌تر است؛ تعرفه شورای کلان‌شهرقزوین برای پارکینگ های سرپوشیده در سال ۱۴۰۰ برای هر ساعت ۳ هزار تومان تعیین شده است که این شامل پارکینگ شهید انصاری هم می شود  که رقم بالایی نیست. البته بعضی از پارکینگ‌های خصوصی قزوین از این تعرفه شورای شهر تبعیت نمی‌کنند و قیمت های بالاتری می گیرند که تخلف محسوب می‌شود و البته شایان ذکر است که  در پارکینگ شهید انصاری برای افرادی که به صورت ماهیانه از آن جا استفاده می کنند و طبق تعرفه باید هزینه ۲۴۰ هزار تومانی بپردازند؛ اما برای آبونمان این خودروها مبلغ ۱۷۰ تا ۱۸۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.

وی در ادامه توضیح می‌دهد: پارکینگ شهید انصاری چون قدیمی ساخت است، آسانسور ندارد و افراد باید از راه پله استفاده کنند. البته چون با خروجی فقط یک طبقه فاصله دارد، حتی برای حمل بار هم نباید مشکلی پیش بیاید.

این مسوول اضافه می کند: در قسمت‌های مختلف این پارکینگ چندین راه پله وجود دارد و رمپ که برای ورود و خروج ماشین است هم از شیب مناسب برخوردار است، در حالی که بعضی پارکینگ های خصوصی در مجتمع های تجاری که برای بخش خصوصی هستند و مورد استقبال قرار گرفتند.

جهانگیری می گوید: اغلب پارکینگ های شهر فقط یک رمپ دارند و اصلاً راه پله ندارند و افراد از همان رمپی که خودروها عبور می‌کنند، باید برای ورود و خروج و حتی حمل بار استفاده کنند، پس آسانسور نداشتن پارکینگ شهید انصاری بهانه خوبی برای عدم استقبال از آن نیست.

 

پارکینگ طبقاتی شهید انصاری

 

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری کلان‌شهرقزوین عدم فرهنگ سازی استفاده از پارکینگ نزد اکثر خودرو دارهای قزوینی را از علت‌های ترافیک در خیابان‌هایی مانند مولوی و شهید انصاری می‌داند و می‌گوید: در خیابان های مولوی و به ویژه شهید انصاری، در هر زمان پیک ترافیک که به آن جا مراجعه کنیم، می‌بینیم که ماشین‌ها عمود بر خیابان در حال تخلیه بار یا بارگیری هستند، در حالی که ما در آن جا بالای ۱۸ عدد تابلوی توقف ممنوع داریم و بعضی از آنها توقف ممنوع به استثنای تخلیه و بارگیری هستند، اما متاسفانه چون این خودروها اعمال قانون نمی‌شوند، هیچ اتفاقی نمی افتد و در همه ساعت های صبح و عصر، خودرو های حمل مواد خوراکی، بهداشتی و غیره، عمود بر خیابان در حالی که نصف ماشین در پیاده‌رو و نصف آن در خیابان است در حال تخلیه یا بارگیری هستند و ماشین های سواری شخصی هم کنار آنها پارک می‌کنند و در عمل فقط یک مسیر برای ماشین های عبوری می‌ماند که باعث ترافیک زیاد می‌شود.

وی اضافه می کند: بعضا هم در بازدیدها مشاهده کردیم که حتی ورودی خود پارکینگ شهید انصاری هم مملو از ماشین شده و برای ورود و خروج خودروها به پارکینگ، راه به سختی باز می‌شود. بعضی از راننده‌ها  هم خودروهای خود را پارک می کنند و برای خرید می‌روند و حتی رانندگان خیلی خودروها هم در داخل پیاده روها پارک می کنند، در حالی که در شهرهای دیگر به محض این که ماشین وارد پیاده رو می شود و پلیس مشاهده کند، جریمه می‌شوند.

جهانگیری اضافه می‌کند: بحث دوم در مورد ترافیک این خیابان ها، اعمال قانون توسط پلیس راهور است که به خوبی انجام نمی‌شود و ممکن است بحث مدارا با شهروندان باشد؛ ماشین ها در این خیابان ها دوبله و بعضا سوبله پارک می کنند که باید اعمال قانون شوند.

وی ادامه می دهد: بحث سوم هم کلی فروشی هایی هستند که متاسفانه به راحتی در ساعت های مختلف به خصوص در  پیک ترافیک، تخلیه بار یا بارگیری می کنن،. اما در شهرهای دیگر مغازه های کلی فروشی ضابطه مند هستند و ماشین های حمل بتون، حمل شیر، مرغ، حبوبات و سایر اقلام در ساعت‌هایی که خلوت است و در واقع بین ساعت های ۱۱ و ۱۲ شب تا ۶ و ۷ صبح مجوز تخلیه بار دارند و به این مغازه ها می آیند و در ساعات دیگر اعمال قانون می‌شوند، اما بسیاری از مغازه های کلی فروشی در خیابان های مولوی و شهید انصاری اصلاً رعایت این مورد را نمی‌کنند و اکثراً هم اعمال قانون نمی شوند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری کلان‌شهرقزوین در پایان تاکید می‌کند که باید فرهنگ استفاده از پارکینگ نزد صاحبان خودرو در کلان‌شهرقزوین نهادینه شده و فرهنگ‌سازی شود.

**********

یکی از بهترین روش های فرهنگ سازی برای هر امری نزد شهروندان، برگزاری جلسات گفت و گو و مشورتی و شنیدن صحبت های آنان است و به نظر می رسد در اینجا هم مشکل ترافیک شدید خیابان های مولوی و شهید انصاری و عدم استقبال از پارکینگ طبقاتی با برگزاری چندین جلسه برای توجیه کسبه و تبادل نظر با اصناف (برای اطلاع از ساعت های تخلیه و بارگیری و تخفیف های در نظر گرفته شده) بتواند گره ترافیک مناطق درگیر را رفع کند.

نوشته های مشابه

یک قوم دویدند و به مقصد نرسیدند
گزارش پیام‌شهر از دردِ دل‌های کارگران شهر

یک قوم دویدند و به مقصد نرسیدند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *