پرنده قزوینی در جمع برترین های دوومیدانی ایران

مهدی چگینی/میثم عبداله پور دونده ای که برای رسیدن به رکورد ایران و حضور در بین برترین های پرش طول جهان، با دست خالی تلاش می کند. دو و میدانی در استان قزوین از رشته های با قدمت و مدال آور است؛ ورزشکاران این رشته در سال های مختلف قهرمانی از دیار مینودری رشد کردند […]

اشتراک گذاری
10 مرداد 1401
196 بازدید
کد مطلب : 499

مهدی چگینی/میثم عبداله پور دونده ای که برای رسیدن به رکورد ایران و حضور در بین برترین های پرش طول جهان، با دست خالی تلاش می کند.

دو و میدانی در استان قزوین از رشته های با قدمت و مدال آور است؛ ورزشکاران این رشته در سال های مختلف قهرمانی از دیار مینودری رشد کردند و بر فراز قله دو و میدانی ایران ایستادند و اکنون این افتخار نصیب میثم عبداله پور شده تا بتواند علاوه بر شکست رکورد ایران، نام خود را در تاریخ دو و میدانی جاودانه کند.

میثم از ۱۶ سالگی و بعد از استعدادیابی در مدرسه، وارد دنیای دو و میدانی شد و با توجه به استعدادیابی استاد حسن کیایی، رشته پرش طول را برای فعالیت حرفه ای انتخاب کرد و به تیم ملی رسید.

رکوردار ایران درباره ورود به تیم ملی دو و میدانی گفت: بعد از شش ماه تمرین پرش، به اردوی تیم ملی راه یافتم و بعد از آن به مسابقات بازی های آسیایی نوجوانان ۲۰۱۳ در نانجینگ چین اعزام شدم و پس از آن در رقابت های قهرمانی نوجوانان ایران، قهرمان و راهی رقابت های قهرمانی آسیایی بانکوک شدم.

میثم عبداله پور ادامه داد: در رده سنی نوجوانان در مقطعی رکوردار ایران بودم و در سال ۲۰۱۵ به همراه استاد حسن کیایی در اردوی تمرینی راهی قطر شدیم.

دوری از ورزش قهرمانی

عبداله پور خاطرنشان کرد: در رقابت های کشوری جوانان، چندین نشان مختلف کسب کردم ولی با کمی دوری از ورزش، راهی خدمت مقدس سربازی شدم و پس از پایان، در اولین حضورم در لیگ باشگاه های کشوری سال ۱۳۹۹ به دو نشان طلا و یک برنز دست یافتم.

هدفم قهرمانی کارگران جهان است

قهرمان کارگران ایران ادامه داد: قزوین میزبان رقابت های دو و میدانی کارگران ایران بود و من با ثبت پرش ۷ متر موفق به کسب عنوان قهرمانی شدم و مجوز رقابت های قهرمانی جهان را هم به نام خودم ثبت کردم و در حال حاضر تمرینات را برای حضور در رقابت های جهانی ایتالیا پیگیری می کنم و با توجه به تمرینات و رکوردهایی که ثبت کرده ام، از شانس کسب مدال برخوردارم.

خواسته ام مثل سایر قهرمانان حمایت است

میثم عبداله پور گفت: مثل خیلی از قهرمانان کشور دوست دارم از سوی مسوولین حمایت شوم ولی بیشتر هزینه های تمرینات و مسابقات را از جیب پرداخت می کنم.

کار و تمرین

قهرمان پرش طول کشور خاطرنشان کرد: به عنوان یک جوان، برای امرار معاش و پیگیری تمرینات حرفه ای، در شغل انتظامات مشغول به فعالیت هستم و در شیفت های چرخشی صبح وشب کار می کنم و با این شرایط سخت در لیگ باشگاهی و مسابقات کشوری برای استان افتخار آفرینی می کنم و قهرمان می شوم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *