پارلمان شهری در دی ماه ۱۴۰۱

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد: توجه به روشنایی میادین در مناسبت های مذهبی  رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین با بیان اینکه تامین روشنایی معابر یکی از مطالبات مهم شهروندان است، خواستار نظارت بیشتر شرکت توزیع نیروی برق در خصوص روشنایی معابر و میادین شهر به ویژه […]

اشتراک گذاری
28 دی 1401
88 بازدید
نویسنده : زبیده چگینی
کد مطلب : 987

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد:

توجه به روشنایی میادین در مناسبت های مذهبی

 رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین با بیان اینکه تامین روشنایی معابر یکی از مطالبات مهم شهروندان است، خواستار نظارت بیشتر شرکت توزیع نیروی برق در خصوص روشنایی معابر و میادین شهر به ویژه در ایام برگزاری مراسمات مذهبی و اعیاد شد.

 قاسم اللهیاری گفت: همچنین لازم است روشنایی ورودی های شهر نیز مورد توجه قرار گیرد تا خاموشی نداشته باشیم.

  وی همچنین بر لزوم کیفی سازی وضعیت ایاب و ذهاب کارکنان شهرداری قزوین تاکید نمود و گفت: در برخی سازمان ها حجم کار بالا نیست اما تعداد حضور رانندگان آژانس بالاست لذا ضرورت دارد تا دراین خصوص کیفی سازی  مدنظر قرار گیرد.

اللهیاری همچنین از تلاش های سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین در برگزاری مناسبت ها و اجرای برنامه های فرهنگی در سطح شهر تقدیر و تشکر نمود.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم تدوین بسته‌های جدید گردشگری که به گفته او باید دارای تنوع و تکثر بوده و فراگیری مناسبی داشته باشد تاکید و هدف از این رویکرد را توسعه صنعت گردشگری در شهر قزوین عنوان کرد.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت های گردشگری قزوین اظهار کرد: باید متناسب با ظرفیت های گردشگری در بخش های مختلف بسترهای لازم برای ایجاد تور و بسته‌های سفر در راستای سیاست‌های جذب گردشگر، در شهر قزوین اقدام شود.

وی افزود: تورهای جدید گردشگری باید متناسب با ذائقه و سلیقه گردشگران تعریف شود و چهار جاذبه کلیدی زیارت، طبیعت، فرهنگی تاریخی  و آداب و رسوم در بسته‌های گردشگری پیش‌بینی شود.

اللهیاری همچنین با اشاره به اینکه اقلیم نیز در تعریف این بسته‌ها دخالت و تأثیر دارد، گفت:‌ بسته‌های سفر و تورهای گردشگری باید به گونه‌ای طراحی و تعریف شود که توزیع مناسب سفر در طول سال را در برداشته باشد نه اینکه تنها برای فصول خاصی از سال تعریف شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین در خاتمه بر لزوم استفاده از اپلیکیشن های گردشگری و شبکه های اجتماعی در راستای افزایش جذب گردشگر در شهر قزوین تاکید کرد.

رییس کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر قزوین:

جذب سرمایه گذار باید در اولویت برنامه های مدیریت شهری قرار گیرد

عضو شورای اسلامی شهر قزوین گفت: باید به دنبال راهکارهایی برای افزایش سرمایه گذاری در شهر قزوین بود و زیر ساخت های صنعت توریسم و گردشگری را ایجاد و تقویت نمود.

فاطمه اشدری افزود: بسیاری از طرح ها و پروژه های شهری را می توان با تزریق سرمایه بخش خصوصی به شریان های شهر اجرا نمود که البته تحقق این مهم نیازمند فراهم نمودن بسترهای لازم برای حضور سرمایه گذاران می باشد؛ رویکردی که مهم ترین مولفه آن جلب اعتماد سرمایه گذاران می باشد.

 اشدری دربخش دیگری از سخنانش خواستار احداث و راه اندازی بوستان خانواده در باغستان قرادآباد شد و گفت: امیدواریم شهرداری قزوین در راستای توجه به نهاد خانواده به خواسته اعضای شورا و کمیسیون بانوان و خانواده توجه نماید و این بوستان را که طرح فاز یک و دو آن آماده است تا پایان سال آماده سازی و اجرا نماید .

 وی همچنین خواستار اجرای مصوبه شورا پیرامون جوانی جمعیت و خانواده و اعطای وام قرض الحسنه فرزند آوری به کارکنان شهرداری قزوین شد.

 اشدری همچنین در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اهمیت روشنایی معابر شهری اظهار کرد: تامین روشنایی معابر و خیابان های شهر قزوین و نواحی منفصل شهری یکی از مطالبات مهم شهروندان است که باید به آن توجه شود.

 وی در با بیان اینکه در معابر و خیابان های نواحی منفصل شهری مانند شهرک اندیشه و ناصر آباد و … تیرهای برق مزاحم وجود دارند که در میان گذرهای مهم واقع شده اند و در صورت عدم جابه جایی می توانند خطرآفرین باشند، همچنین خواستار جابه جایی تیرهای برق مزاحم در نواحی مختلف شهری اغلب در ناحیه ۱ و ۴ شهرداری قرار دارد به ویژه مناطق کم برخوردار و همچنین بافت تاریخی همچون منطقه شیخ آباد سعدی و مولوی و …  شد.

 این عضو شورای اسلامی شهر قزوین همچنین بر لزوم انتقال کنتورهای آب ، برق و گاز در ساختمان هایی که نوسازی می شوند تاکید کرد و گفت: باید سازوکاری تدوین شود تا مالکان ساختمان ها قبل از پایان‌کار بتوانند کنتورها را جابه جا نمایند ومشکلی برای این موضوع نداشته باشند.

اشدری در ادامه سخنانش بر لزوم استفاده از تولیدات نیروگاه برق شهید رجایی در شبکه برق قزوین تاکید نمود و گفت: این نیروگاه با سوخت مازوت آلایندگی بالایی را برای شهر قزوین ایجاد می کند ولی شهر قزوین در مدیریت توزیع و بهره برداری از تولیدات آن نقشی ندارد لذا ضرورت دارد با همت مدیران ارشد و استانی  به این موضوع که هم از لحاظ حفظ محیط زیست و هم به عنوان پروژه مهم اقتصادی مورد توجه است نیز عنایت ویژه شود.

وی تاکید کرد: همچنین نوسازی شبکه برق بازار سنتی قزوین باید در دستور کار قرار گیرد و با همکاری مدیریت چند جانبه  استان و  شهر و برق و اصناف شاهد نوسازی شبکه برق در بازار قزوین باشیم.

رییس کمیسیون مالی برنامه ریزی و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر قزوین:

شهردار قزوین باید به وعده هایی که به شهروندان داده عمل کند

رییس کمیسیون مالی، برنامه ریزی و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه این شورا خواستار تحقق وعده های شهردار قزوین در خصوص افتتاح پروژه های نیمه تمام و کلنگ زنی ابر پروژه ها تا پایان سال شد.

 ولی چگینی با بیان این مطلب گفت: ما به عنوان نمایندگان مردم باید هم نگاه نظارتی داشته باشیم و هم وعده های داده شده به شهروندان را مطالبه نماییم؛ چرا که در غیر این صورت در مردم بی اعتمادی به وجود می آید و این بی اعتمادی، ریشه زا و عامل بروز بسیاری از آسیب های اجتماعی خواهد شد.

رییس کمیسیون مالی برنامه ریزی و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر قزوین در بخش دیگری از سخنانش خاطر نشان کرد: ضرورت دارد تا طبق قانون درآمدهای پایدار، شهرداری ها در بخش روشنایی میادین، پارک ها و معابر از پرداخت پول برق معاف شوند.

 وی همچنین خواستار بهسازی ونوسازی سیم کشی برق بازار سنتی قزوین شد و گفت: لازم است تا در راستای جلوگیری از اتفاقات تلخ آتش سوزی در بازار سنتی قزوین، اقدامات نوسازی شبکه برق بازار در اولویت قرار گیرد.

چگینی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه همه مردم به نوعی مدیون رشادت ها و فداکاری های حاج قاسم سلیمانی هستند و با زنده نگهداشتن یاد و خاطره این سردار رشید اسلام بیرق ایشان باید برافراشته بماند، اظهار داشت: برنامه های بزرگداشت سردار دل‌ها نباید به صورت موسمی و مناسبتی و در روزی خاص متمرکز شود بلکه باید در طول سال یاد و نام این بزرگمرد زنده بماند و نسبت به انتقال سیره وی به نسل های مختلف اقدام شود.

وی اظهار امیدواری کرد؛ همه ما در عمل و نه در کلام، برای رهبر معظم انقلاب مانند حاج قاسم مثال زدنی باشیم.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد؛
توجه جدی بر مهندسی ارزش در پروژه های عمرانی شهرداری قزوین
رییس شورای اسلامی شهر قزوین با تاکید بر اینکه یکی از روش هایی که توانسته ضمن ثابت نگه داشتن و یا کاهش هزینه های طرح ها موجب افزایش کیفیت پروژه های عمرانی شهرداری شود، استفاده از مهندسی ارزش در پروژه ها است، گفت: با اعمال روش‌هایی همچون مهندسی ارزش، هزینه انجام پروژه‌های عمرانی به حداقل رسیده و کمک بزرگی به اتمام پروژه‌ها و بهره‌برداری سریع‌ و موثر از آنها خواهد شد.
علی فرمانی با بیان اینکه مهندسی ارزش هزینه نیست، تصریح کرد: یکی از مصوبات شورا در این دوره لزوم اخذ مجوز شهرداری در پروژه های بالای ۵۰۰ میلیون تومان است که باید نقش نظارتی شورا بر محور مهندسی ارزش در این بخش باشد تا بتوانیم شاهد صرفه جویی و کاهش هزینه ها باشیم .
فرمانی در بخش دیگری از سخنانش از اقدامات زیربنایی در مرکز پژوهش های شورا و شهرداری قزوین خبر داد و گفت: مکان مورد نظر برای استقرار مرکز پژوهش های شورا و شهرداری خانه “امام جمعه شهیدی” است که تا بهسازی و آماده شدن این مکان، در شهرداری مرکز فعالیت این مرکز آغاز خواهد شد.
وی یادآور شد: با تعامل با رؤسای دانشگاه ها اقدامات خوبی به منظور معرفی افراد متخصص به مرکز پژوهش های شورا صورت گرفته و در آینده نزدیک شاهد اقدامات خوبی خواهیم بود.
رییس شورای اسلامی شهر قزوین همچنین به راه اندازی سامانه ثبت پیشنهادات و انتقادات و ثبت ایده در شورای شهر اشاره نمود و گفت: یکی از انتقادات شهروندان به مدیریت شهری عدم دسترسی به مدیران بود که البته در این دوره از شورا حضور اعضای شورا به همراه برخی مدیران شهری در مساجد و محلات شهر به منظور آشنایی با مشکلات شهروندان و حل سریع آنها در دستور کار قرار گرفت.
وی تاکید کرد: براین اساس علی رغم حضور هفتگی اعضای شورا در نواحی چهارگانه شهرداری در قالب ملاقات های مردمی، از سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قزوین درخواست شد تا سامانه ارتباط مردمی شورای اسلامی شهر قزوین در قالب پیشنهادات و انتقادات و همچنین ثبت ایده در حوزه مدیریت شهری طراحی و راه اندازی شود.
فرمانی با بیان اینکه این سامانه می تواند راهی برای ارتباط بیشتر شهروندان با بدنه شورای اسلامی شهر قزوین باشد، خاطرنشان کرد: این سامانه در دو بخش انتقاد، پیشنهاد و ثبت ایده طراحی شده است که شهروندان می توانند با کمترین هزینه، صرف زمان حداقلی و بدون واسطه با اعضای شورا ارتباط برقرار کنند و مسائل و مشکلات خود را با آنها در میان بگذارند.

عضو  شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد؛

پرهیز مسوولان از بخشی نگری  در امور شهری

 عضو شورای اسلامی شهر قزوین گفت: اجرای پروژه های کلان شهر از جمله تکمیل رینگ شرقی شهر قزوین و بازگشایی معبر انصاری شرقی نیازمند کار جهادی و همکاری های صادقانه در مجموعه مدیران استانی است.

 فرج اله فصیحی با بیان این مطلب، خواستار کار و اقدام جهادی پیرامون حل مشکل پروژه های کلان شهر از جمله ادامه پل امام رضا (ع) شد و گفت: انجام برخی امور و پروژه های کلان شهر نیازمند کار جهادی است.

وی با بیان اینکه به نظر می رسد علت  عدم پیشرفت برخی امور در شهر  قزوین، خودبینی و هوای نفس است، تاکید کرد: برخی از مدیران دستگاه های اجرایی با بیان عباراتی مانع پیشرفت امور می شوند و ضرورت دارد در استان و توسط مدیریت ارشد استان برای حل این گونه مشکلات که به گفته او توسعه استان را مختل کرده، ورود و اقدام جدی صورت گیرد.

 این عضو شورای اسلامی شهر قزوین همچنین خواستار پرهیز از بخشی نگری مدیران و خودداری از امیال شخصی و سلایق و تنگ نظری ها در امور اجرایی شهر شد و گفت: در حال حاضر که در شهرداری قزوین بستر برای پیشرفت و توسعه و آبادانی شهر فراهم است تقاضا داریم که همکاری و وحدت بیشتری میان مسوولین در اجرای برخی امور اجرایی شهر وجود داشته باشد.

وی بخش دیگری از سخنانش را به فضای بلا استفاده  پایانه قدیمی اتوبوسرانی  اختصاص داد و با طرح پیشنهاد تخصیص این مکان به تعاونی مصرف کارکنان شهرداری اظهار داشت: می توان از مکان بلااستفاده پایانه اتوبوسرانی قدیم، واقع در چهار راه ولیعصر (عج) به منظور استفاده فروشگاه و تعاونی مصرف کارکنان شهرداری استفاده نمود.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین همچنین تاکید کرد: به منظور رفاه حال بیشتر کارکنان شهرداری باید حمایت از شرکت تعاونی مصرف نیز در دستور کار مدیریت شهری قرار گیرد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر قزوین:
جذب راننده در شهرداری غیرقانونی و خلاف مصوبه شورا است
نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین گفت: شورا باید مجوز برگزاری مناقصات بالای ۵۰۰ میلیون تومان را صادر کند و من مخالفتی با این موضوع ندارم اما اعتقاد دارم که پروژه خانه تئاتر نباید به هیچ عنوان ناقص افتتاح شود.
محسن حق شناس تاکید کرد: پس از سال ها در راستای تامین نیاز هنرمندان اقدام به ساخت خانه تئاتر کرده ایم و حالا نباید این پروژه را به صورت ناقص افتتاح نماییم.
نایب رئیس شورای اسلامی شهر قزوین گفت: بهتر است با کمی تلاش این مجموعه با تجهیزات کامل به بهره برداری برسد و در اختیار کاربران آن قرار گیرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش پیرامون جذب تعدادی راننده در سیستم شهرداری قزوین گفت: جذب نیرو به هر شکلی در شهرداری قزوین و کلیه سازمان های تابعه آن، از ابتدای شورای ششم ممنوع شد و برای هر گونه ورود نیروی جدید باید از شورا مجوز اخذ شود و اگر غیر از این باشد غیر قانونی است و قطعا پرداخت های مالی به آنان وجاهتی ندارد .
نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین همچنین در بخش دیگری از سخنانش، با بیان مطالبه مهم شهروندان پیرامون جابه جایی تیرهای برق مزاحم گفت: ۲۱۴ تیر برق مزاحم در شهر قزوین داریم که مقرر بود تا ایام دهه فجر امسال تیر برق مزاحم در شهر نداشته باشیم، اما متاسفانه اقدام خاصی در این زمینه صورت نگرفته است .
این عضو شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد: اگر ماهانه ۱۵تیر برق مزاحم در شهر قزوین جابه جا می شد، شاهد این تعداد تیرهای برق مزاحم در شهر نبودیم.
حق شناس به مصوبه کارگروه حفاری شهرداری و همچنین تعاملات فیمابین با شرکت برق استان پیرامون مشارکت در جابه جایی تیرهای برق مزاحم اشاره نمود و گفت: کارگروه حفاری تنها کارگروه حاکمیتی شهرداری قزوین است که وفق مصوبات آن قرار بود در ماهیانه حد اقل پانزده تیر برق با مشارکت ۵۰درصد شهرداری و ۵۰ درصد نیز شرکت برق جابه جا شود اما این موضوع نیز به صورت کامل محقق نشده است.
وی بر لزوم تعاملات بیشتر مدیریت شهری و شرکت توزیع برق استان تاکید و اظهار امیدواری نمود؛ در سایه این تعاملات تامین روشنایی معابر و میادین شهر، ورودی های شهر قزوین و همچنین جابه جایی تیرهای برق مزاحم صورت گیرد.
حق شناس در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از عدم اطلاع اعضای شورا و ارایه لایحه برگزاری جشنواره سرود شهروندی به صحن شورا اظهار کرد: باید موضوعات اولویت دار یا پرهزینه پس از بررسی در کمیسیون های مربوطه در صحن شورا نیز به صورت لایحه یا گزارش مصوبات کمسیون ارایه شود تا همه اعضا در جریان قرار گیرند؛ این در حالی است که جشنوار سرود شهروندی که اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیون تومان هزینه در بردارد، در صحن شورا مطرح نشده است .

 

تاکید دبیر شورای اسلامی شهر قزوین:
استفاده از نظرات شهروندان در اجرای پروژه ها
دبیر و رییس کمیسیون عمران، ترافیک و امور زیربنایی شورای اسلامی شهر قزوین گفت: شهروندان به عنوان صاحبان این شهر حق نظارت و نظرسنجی بر روند اجرایی و پیشرفت پروژه های شهری را دارند .
مهدی مهدی خانی راه اندازی سامانه انتقادات و پیشنهادات و ثبت ایده شورا را راهی برای ارتباط بیشتر با شهروندان دانست و اظهار کرد: ضرورت دارد تا موضوعاتی از قبیل نظر سنجی شهروندان در پروژه های با اولویت شهر قزوین نیز در این سامانه تعریف شود.
وی با بیان اینکه تلاش ما این است که بتوانیم با استفاده از مشارکت مردم رضایتمندی آن‌ها را بیش از گذشته فراهم کنیم تاکید کرد: شهروندان قزوینی به عنوان صاحبین اصلی شهر، این حق را دارند که بر روند اجرایی و پیشرفت پروژه های کوچک و بزرگ شهری نظارت داشته باشند.
وی همچنین خواستار استفاده از تجربیات سایر شهرها از قبیل مشهد و تهران شد و گفت: باید با بهره‌گیری از تجربیات سایر کلانشهرها و تبلیغات و اطلاع رسانی گسترده بسترهای ارتباطی شهروندان با اعضای شورا ومدیریت شهری را فراهم نماییم و پاسخگوی مطالبات و پیشنهادات و ایده های شهروندان باشیم .
رئیس کمیسیون عمران ترافیک و امور زیربنایی شورای اسلامی شهر قزوین در بخش دیگری از سخنانش خواستار تامین روشنایی پروژه تقاطع غیر همسطح یادگار امام( ره) توسط شرکت توزیع نیروی برق استان شد.
وی افزود: لازم است در این خصوص با جدیت ورود کنیم و در حساب فیمابین شهرداری قزوین و مدیریت توزیع نیروی برق کارسازی انجام شود تا شهروندان بتوانند با افتتاح این پروژه از خدمات آن و جاده ایمن بهره مند شوند.

 

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قزوین:
اولین درس حماسه نهم دی ماه مردم شناسی و بصیرت است
رییس کمیسیون خدمات شهری و شورایاری شورای اسلامی شهرقزوین با گرامیداشت حماسه نهم دی ماه گفت: حماسه ۹ دی نماد عزت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده اند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابرتمام دنیای آنها خواهند ایستاد.
حسین صلح جو اظهارکرد: روز نهم دی، روزی است که مردم ایران نشان دادند دشمنان خود و انقلاب خود را به خوبی می شناسند و هرگز فریب حیله ها و نیرنگ های آنان را نمی خورند.
وی افزود: روز نهم دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی با عنوان روز «بصیرت» تبدیل به یوم ا… گردید؛ در این روز ماندگار و تاریخی، ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی حماسه ای دیگر آفریدند و دشمنان خدا و دینش را مأیوس و ناامید ساختند و قلب امام زمان (عج) و نایب بر حقش حضرت آیت اله العظمی خامنه ای (دامت برکاته) را شاد ساختند.
صلح جو با بیان اینکه اولین درس این حماسه بزرگ، شناختن این مردم است، تاکید کرد: ابرقدرت ها هنوز هم مردم ایران را درست نشناخته اند؛ کسی که می‌توانم بگویم این مردم را شناخته بود شخص امام بود.
وی همچنین با اشاره به سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی تصریح کرد: اگر شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی در میان ما بود قطعا تاکیدش ولایت بود چرا که ایشان خود را سرباز ولایت می دانست و اخلاص در عمل را سرلوحه کارهای خود قرار داد تا با شهادت خود برگ زرین تاریخ انقلاب اسلامی شود.
این عضو شورای اسلامی شهر قزوین خاطرنشان کرد: روز نهم دی ماه، بیعت مجدد مردم خوب و ولایتمدار با ولایت، شهدا وآرمان های آنهاست و نشان داد که این مردم همیشه در آزمون های سخت پیروز و موفق هستند لذا ضرورت دارد تا مسوولین نیز با همت جهادی خود در راستای حل مشکلات همت نمایند.
وی در بخش دیگری از سخنانش تاکسیرانان را سفیران فرهنگی در شهر عنوان و اظهار کرد: با توجه به اهمیت ورزش در سلامتی و نشاط جسمی و روحی تاکسیرانان و خانواده های آنان، در این دوره از مدیریت شهری برنامه های ورزشی مختلفی برگزار شده است.
صلح جو خاطرنشان کرد: یکی از این برنامه های ورزشی، قرعه کشی مسابقات فوتسال حوزۀ حمل و نقل درون شهری استان قزوین به مناسبت روز ملی حمل و نقل بود که با حضور نمایندگان تیم های شرکت کننده در سازمان تاکسیرانی برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه رانندگی تاکسی جزو مشاغل سخت محسوب می شود، اظهار امیدواری نمود؛ برگزاری چنین مسابقاتی موجب ایجاد حس نشاط و شادابی در میان این عزیزان شود.

 

رییس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد؛

 ضرورت استفاده از ظرفیت بانوان در فرهنگسازی کاهش مصرف انرژی

رییس کمیسیون شهرسازی املاک و حقوقی شورای اسلامی شهر قزوین گفت: باید از ظرفیت بانوان و کودکان در بحث فرهنگسازی کاهش مصرف انرژی استفاده شود .

 مهری السادات تقوی با تاکید بر این مطلب اهمیت نقش بانوان در بحث فرهنگسازی را گوشزد کرد و خواستار استفاده از این پتانسیل توسط شرکت توزیع نیروی برق استان شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش خواستار تامین روشنایی معابر شهری و حذف تیرهای برق مزاحم شد.

تقوی با بیان اینکه باید از انرژی های پاک و نو در سطح شهر استفاده شود، افزود: استفاده از صفحات انرژی خورشیدی در منازل می تواند تا حد زیادی در تولید برق منازل مسکونی راهگشا باشد و لازم است دراین خصوص تمهیدات لازم اندیشه شود.

رییس کمیسیون شهرسازی املاک و حقوقی شورای اسلامی شهر قزوین با بیان اینکه به نظر می رسد سرقت از تاسیسات و تجهیزات برق تخصصی شده، خواستار برخورد جدی  با سارقان این تجهیزات شد.

نوشته های مشابه

یک قوم دویدند و به مقصد نرسیدند
گزارش پیام‌شهر از دردِ دل‌های کارگران شهر

یک قوم دویدند و به مقصد نرسیدند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *