پارلمان شهری در اسفندماه

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد؛  مناطق کم برخوردار در توزیع بودجه مورد توجه بیشتری قرار گیرند  مدیریت شهری قزوین باید ضمن شناسایی فرصت های سرمایه گذاری به اولویت ها و سیاست های شورای ششم در حوزه سرمایه گذاری توجه نماید.  علی فرمانی رئیس شورای اسلامی شهر قزوین با بیان این مطلب اظهار کرد: […]

اشتراک گذاری
28 اسفند 1401
210 بازدید
کد مطلب : 1062

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد؛

 مناطق کم برخوردار در توزیع بودجه مورد توجه بیشتری قرار گیرند

 مدیریت شهری قزوین باید ضمن شناسایی فرصت های سرمایه گذاری به اولویت ها و سیاست های شورای ششم در حوزه سرمایه گذاری توجه نماید.

 علی فرمانی رئیس شورای اسلامی شهر قزوین با بیان این مطلب اظهار کرد: نقش سرمایه گذاری شهری در توسعه و رونق اقتصادی شهر از اهمیت بالایی برخوردار است و در این راستا شهرداری قزوین باید پویا تر و فعال تر از گذشته وارد صحنه شود.

 وی با  بیان اینکه ۱۲ پروژه و فرصت  سرمایه گذاری که  توسط شهرداری قزوین به شورا ارایه شد مورد بررسی قرار گرفت  افزود: مدیریت شهری قزوین باید طبق اولویت و دغدغه اعضای شورا اجرای پروژه های سرمایه گذاری را در دستور کار قرار دهد.

 فرمانی همچنین خواستار توجه به مناطق منفصل شهری و نواحی کم برخوردار شهری در توزیع بودجه شد و گفت: مناطق منفصل شهری و نواحی جنوبی شهر نیازمند توجه و رسیدگی بیشتری هستند و باید در توازن و توزیع بودجه به این مناطق توجه بیشتری صورت گیرد.

 وی همچنین خواستار تعیین تکلیف ساختمان نیمه کاره درمانگاه خیریه در خیابان مولوی شد.

فرمانی ضمن تاکید بر استفاده از ظرفیت های پارک رباتیک برای گردشگری شهر قزوین خاطر نشان کرد: ضرورت دارد شهرداری قزوین به مجموعه پارک رباتیک و طرح های توسعه ای آن به دید پروژه سرمایه گذاری در راستای رونق گردشگری شهر قزوین نگاه نماید و مشکلات موجود در این مجموعه را برطرف نماید.

وی همچنین بر لزوم تعامل دستگاه های مربوطه برای تبلیغات شهری و جاده ای برای معرفی بیشتر شهر قزوین در ایام نوروز تاکید نمود و گفت: برای معرفی شهر قزوین و تحقق شعار قزوین مقصد گردشگری باید برنامه های ویژه ای تدوین شود و دراین راستا نیز کلیه دستگاه ها همراهی داشته باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین در بخش دیگری از سخنانش با بیان این مطلب که شورای اسلامی شهر قزوین در سال آینده به طور مستمر و دقیق بر نحوه اجرای مصوبات بودجه شهرداری قزوین در تمامی بخش ها نظارت مستمری خواهد داشت اظهار کرد: تمام برنامه ها و راهبردهای کلان و جزء شهرداری قزوین برای اجرا در سال آتی در دفترچه بوده است بر این اساس اعضای شورا در تمامی بخش ها نظارت مستمری برنحوه اجرای این مصوبات خواهند داشت.

 رییس شورای اسلامی شهر قزوین گفت: چهار پروژه مهم احداث میدان میوه وتره بار مرکزی، مجتمع خدماتی بیدستان  و برج حکم آباد و پروژه پسماند از اولویت های اجرا در سال آتی می باشد که باید برنامه و طرح شهرداری پیرامون هرکدام به شورا ارایه شود.

 فرمانی خواستار تعیین تکلیف زمین بیدستان توسط شهرداری قزوین شد و گفت: این زمین اگر به صورت تجاری مورد استفاده قرار گیرد ارزش افزوده خوبی برای شهرداری در پی خواهد داشت لذا باید شهرداری قزوین این موضوع را در دستور کار و اولویت اقدامات قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه بودجه ۲۷۰۰ میلیارد تومانی شهرداری قزوین در سال آینده به سهولت تامین و محقق می شود خاطر نشان کرد: باید بتوانیم با دریافت تسهیلات از بانک شهر چند پروژه کلیدی و مهم در سطح شهر به ویژه مناطق جنوب شهر رقم بزنیم که یکی از این طرح می تواند تکمیل ساختمان شهرداری قزوین باشد.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین مطرح کرد؛
لزوم دریافت تسهیلات برای تامین اعتبار تکمیل ساختمان نیمه کاره شهرداری

به منظور صرفه جویی در هزینه ها، روان سازی خدمات و دسترسی آسان مردم به مدیریت شهری، باید تکمیل ساختمان نیمه کاره شهرداری در دستور کار قرار گیرد.
فرج اله فصیحی رامندی، عضو شورای اسلامی شهر قزوین با بیان این مطلب اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۱۵ ساختمان پراکنده تحت مدیریت شهرداری و سازمان های مرتبط آن وجود دارد که در صورت تکمیل این پروژه، در بسیاری از هزینه ها از جمله انرژی و نیروی انسانی، نگهبانی و… صرفه جویی خواهد شد؛ بر این اساس باید این موضوع در دستور کار شهرداری قرار گیرد.
این عضو شورای اسلامی شهر قزوین افزود: برای تامین منابع مالی این پروژه باید یکی از دارایی های شهرداری برای این قضیه فریز شود و با تهاتر و یا فروش، ساختمان شهرداری قزوین تکمیل شود.
وی تاکید کرد: قبل از در نظر گرفتن ردیف بودجه برای پروژه های تقاطع های غیر همسطح در بودجه، باید تکمیل ساختمان شهرداری قزوین در اولویت و دستور کار قرار گیرد، لذا می توانیم با دریافت تسهیلات منابع اعتباری این پروژه را تامین کنیم.
فصیحی رامندی همچنین خواستار ارایه طرح شهرداری قزوین برای احداث پنج تقاطع غیر همسطح در شهر قزوین براساس اولویت های ترافیکی شد و گفت: برای این موضوع در بودجه ردیفی اختصاص می دهیم و پس از ارایه برنامه درخصوص اجرای این پروژه ها تصمیم گیری خواهد شد.
وی همچنین خواستار ارایه طرح ها و پروژه های دارای اولویت از نگاه اعضای شورا شد و گفت: برای جمع بندی نهایی و تصویب بودجه شهرداری قزوین در سال آینده پیشنهاد می شود پروژه های پیشنهادی و در اولویت شورا توسط اعضا ارایه گردد تا بتوانیم برخی از آنها را در بودجه اعمال نماییم.

نائب رئیس پارلمان محلی قزوین خواستار شد؛
دادستان به بحث بدعت‌های هنجار شکنانه در مراسمات آرامستان های قزوین ورود کند

ورود جدی مدیریت شهری به موضوع برخورد با هنجار شکنی و بدعت‌های غلط در مراسم تدفین در آرامستان های شهرداری قزوین که توسط برخی افراد صورت می گیرد، ضرورت دارد.
محسن حق شناس، نائب رئیس شورای اسلامی شهر قزوین با بیان این مطلب اظهار کرد: متأسفانه باید با درد و تلخی این تذکر جدی را مطرح نمایم، چرا که در آرامستان مؤمنین شهر مراسمات ترحیم با هنجار شکنی و مداحی های خارج از عرف برگزار می شود. همچنین اخیرا نیز در یکی از آرامستان ها شاهد پخش آهنگ خواننده زن بوده ایم.
وی تاکید کرد: آرامستان مؤمنین دارای حرمت خاصی است و قاعده ای دارد، لذا با این گونه اقدامات هنجار شکنانه عملا دین و آموزه های آن را به سخره گرفته ایم.
حق شناس با بیان اینکه با واگذاری غرف در آرامستان های شهرداری ایجاد درآمد شده است، تصریح کرد: این افزایش درآمد به ازای از دست دادن چه چیزی است؟ آیا این گونه رفتارها و هنجار شکنی ها در آرامستان مؤمنین بدعت نیست؟
وی خاطر نشان کرد: بی اعتنایی شهردار قزوین که ایشان را به تدین و غیرت ورزی دینی می شناسیم به این مسأله اصلا شایسته نیست؛ لذا نباید اجازه دهیم این اتفاقات در آرامستان که باید سرای عبرت ما باشد تکرار شود.
نائب رییس شورای اسلامی شهر قزوین با بیان اینکه این گونه اتفاقات در آرامستان محصول نوآوری غلط است، افزود: آرامستان ها بهترین سرای عبرت آموزی ما تبدیل به سرای غفلت زایی شده است؛ اینجانب ضمن قدردانی از زحمات و اقدامات دادستان محترم در برخورد با هنجار شکنان درخواست دارم تا به این مساله نیز ورود جدی داشته باشند .
وی تاکید داشت: نباید اجازه دهیم این ناهنجاری ها نهادینه شود، نباید با این موضوع در آرامستان های شهرداری قزوین مانند طرح دستفروشان کنار خیابان که یک روز اجرا و برخورد می شود و روز دیگر طرح رها می شود برخورد نمود.
حق شناس همچنین با انتقاد از عملکرد شهردار قزوین در جابه جایی نیروها اظهار کرد: در حال حاضر مدیر عامل سازمان آرامستان با حفظ سمت سرپرست حراست شهرداری نیز می باشد بنابراین نباید از یک نفر همزمان چند مسئولیت را بخواهیم .
این عضو شورای اسلامی شهر قزوین همچنین خواستار پاسخگویی شهردار قزوین به این مسأله شد و گفت: نباید هنجار شکنی ها و مداحی های غیر متعارف در مراسمات تدفین در آرامستان های شهرداری قزوین تبدیل به یک بدعت ماندگار و غلط شود.
نائب رییس شورای اسلامی شهر قزوین در بخش دیگری از سخنانش با بیان این مطلب که تسریع و تعیین تکلیف پرونده‌های معطل مانده در کمیسیون ماده صد باعث مشخص شدن وضعیت مالک ساختمان و تحقق درآمدهای شهرداری خواهد شد اظهار کرد: باید در مدیریت شهری برای به تاخیر افتادن برگزاری جلسات کمیسیون ماده صد و معطل ماندن بسیاری از پرونده ها در این کمیسیون چاره اندیشی شود.
وی افزود: عدم برگزاری مستمر جلسات رسیدگی به پرونده های کمیسیون ماده صد باعث ایجاد نارضایتی شهروندان شده است و از سوی دیگر منابع درآمدی شهرداری را نیز دچار مشکل خواهد کرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش خواستار توجه به تفاوت عملکردی شهرسازی در مناطق شهرداری شد و گفت: سلیقه ای عمل نمودن در حوزه شهرسازی مناطق باعث اختلال در قوام شهرداری خواهد شد چرا که قوام حوزه شهرسازی قوام شهرداری است و باید در این خصوص تدبیر ویژه صورت گیرد.

رئیس کمیسیون بانوان و امور خانواده شورای اسلامی شهر قزوین:
باید اختیارات و استقلال عمل مدیران شهرداری افزایش یابد

اختیارات مدیران سازمان ها به شدت محدود شده است و با این اوصاف به نظر می رسد شهردار قزوین خود را درگیر کارهای خرد نموده و از توجه به پروژه های کلان غافل شده است.
فاطمه اشدری نایب رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین با بیان این مطلب گفت: برای جذب گردشگر و مسافر به شهر قزوین باید از ظرفیت تبلیغات و بیلبوردهای بین استانی و در جاده ها بهره گرفت. همچنین می توان از پتانسیل خوب تبلیغات شهرهای کشورهای دیگر به ویژه کشورهای اسلامی که با قزوین خواهر خواندگی دارند ارتباط دو سویه برای معرفی توانمندی‌های شهر برای توسعه گردشگری از بهار ۱۴۰۱ استفاده کرد.
اشدری در ادامه برلزوم توجه به داشته های شهر قزوین در حوزه خانه های تاریخی و مفاخر شهر قزوین تاکید نمود و گفت: خانه های شهیدان رجایی و بابایی و خانه موزه مرحوم ابوترابی که از بزرگان این شهر و مفاخر ملی هستند باید ساماندهی شود و این میراث های تاریخی باید با حفظ و حراست ماندگار شوند.
وی در بخش دیگری از سخنانش خواستار توجه به مجموعه سعدالسلطنه به عنوان یکی از فرهنگسراهای شهرداری قزوین شد و گفت: باید در سال آتی برنامه ویژه ای برای سعدالسلطنه در کنار سازمان های نوسازی و بهسازی، میادین و سازمان فرهنگی و ورزشی تدوین شود و به این مجموعه به عنوان یکی از فرهنگسراهای شهرداری نگاه شود.
اشدری ادامه داد: با توجه یه اینکه شهر قزوین پایتخت خوشنویسی کشور است و این شهر هنرمندان بنام و فاخر زیادی در این حوزه دارد ضرورت دارد در فرهنگسرای سعد السلطنه موزه خوشنویسی دایر شود.
نائب رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین با انتقاد از عملکرد شهرداری در عدم توجه به نظرات اعضای شورا در اجرایی نمودن تجهیز حیاط مدارس به ست ها و تجهیزات ورزشی گفت: بارها در شورا اعلام کردیم که با همکاری و تعامل با اموزش وپرورش ست های ورزشی را در حیاط مدارس دایر کنیم تا مادران و دختران و پسران و پدران در ساعاتی در روز بتوانند از فضای ورزشی آماده شده استفاده نمایند که متاسفانه نه تنها محقق نشده بلکه برای این موضوع فقط ردیف باز دیده شده است.
اشدری همچنین خواستار تعیین تکلیف زمین فوتبال جنب زندان چوبیندر شد و گفت: به اذعان کارشناسان ورزش این زمین یکی از استاندارد ترین زمین های فوتبال است اما متاسفانه با بی توجهی شهرداری قزوین هیچ کاری برای این زمین انجام نشده است.
وی تصریح کرد: ما نتوانستیم برای این زمین ورزش تصمیم بگیریم پس بهتر است به سازمان زندان ها پیشنهاد نماییم تا این زمین را به فضای زندان متصل و مدیریت نماید و برای تمرین های ورزشی افراد زندانی مورد استفاده قرار دهد. شاید این گونه این زمین آباد شود. حداقل اینکه مردم عزیز چوبیندر را از آسیب‌های جدی این مکان که رها شده و به محل بزهکاری و بستر آسیب های اجتماعی تبدیل شده نجات می دهد .

اشدری ادامه داد: این در صورتی است که این مکان می تواند با مدیریت آگاهانه و دلسوزانه مدیریت شهری و تربیت بدنی موجبات خدمات فرهنگی و ورزشی و سلامت اقشار مختلف علی الخصوص نوجوانان و جوانان را فراهم کند و کاهنده اثرات سوء اجتماعی وجود زندان در چوبیندر شود که علی رغم قرارها و توصیه های مسئولین مرتبط هنوز پا برجاست و نسبت به انتقال آن به نقطه مناسب اقدامی موثر صورت نگرفته است حتی از انتقال درب زندان به جبهه پشت زندان نیز دریغ شده است .

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قزوین:
ساماندهی و زیباسازی محور گردشگری عبید زاکانی ضروری است

در راستای بهبود سیما و منظر شهری باید محور گردشگری عبیدزاکانی از محدوده حمام تاریخی قجر تا خیابان امام خمینی (ره ) ساماندهی و زیباسازی شود.
حسین صلح جو رئیس کمیسیون خدمات شهری و شورایاری شورای اسلامی شهر قزوین با بیان این مطلب اظهار کرد: در سنوات گذشته یکی از مطالبات اعضای شورا ساماندهی و زیباسازی محور گردشگری خیابان عبیدزاکانی از حمام قجر تا خیابان امام خمینی(ره) بوده است لذا ضرورت دارد تا در بودجه این ردیف در سازمان نوسازی و بهسازی، اعتبار را افزایش دهیم تا در روند تحقق اقدامات بدنه سازی و زیباسازی این محور تسریع شود.
وی افزود: این محور یکی از نقاط گردشگری شهر قزوین است و به لحاظ زیبایی نیازمند رسیدگی و توجه بیشتری است.
صلح جو در ادامه جلسه خواستار توجه به ساماندهی فضای جلوخان مسجد النبی (ص) قزوین شد و گفت: به نظر می رسد باید برای ساماندهی فضای داخلی مسجد النبی(ص) اقدامات زیادی انجام شود همچنین باید برای حوض بدون آب این بنای تاریخی با ارزش نیز تدبیر شود و طرح جدیدی برای آن تدوین شود.
وی همچنین در بخش دیگری از این جلسه که به بررسی موضوع اعطای یارانه بلیط به اتوبوسرانی اختصاص داشت خواستار ساماندهی خطوط اتوبوسرانی شد و گفت: در برخی مسیرها تعداد مسافر بسیار کم است و می توان به جای اتوبوس از ون یا مینی بوس برای جابه جایی مسافر استفاده نمود.
وی افزود: لذا باید مسیرهای اتوبوسرانی در سطح شهر ارزیابی کلی شوند و مدیریت اصولی خطوط صورت گیرد تا هم رضایتمندی شهروندان حاصل شود و هم به صرفه و صلاح شهرداری نیز باشد.
صلح جو همچنین خواستار توزیع کارت بلیط اتوبوس در سطح شهر شد وگفت: به دلیل کمبود کارت بلیط شهروندان مجبور هستند که به صورت نقدی کرایه خود را بپردازند لذا ضرورت دارد تا دراسرع وقت کارت بلیط ها توزیع شود.

رییس کمیسیون املاک شورای اسلامی شهر قزوین:
معرفی همه جانبه قزوین به عنوان مقصد گردشگری در دستور کار قرار گیرد

عید نوروز بهترین فرصت برای معرفی آثار تاریخی و اماکن گردشگری استان قزوین به مسافران و گردشگران داخلی و خارجی است و باید در این راستا از تمامی ظرفیت ها برای تبلیغات و اقدامات فرهنگی استفاده شود.
مهری السادات تقوی رییس کمیسیون شهرسازی، املاک و حقوقی شورای اسلامی شهر قزوین با بیان این مطلب اظهار کرد: شهر قزوین ظرفیت های بی نظیری در حوزه گردشگری دارد و باید بتوانیم با معرفی همه جانبه واستفاده از ایام نوروز، مسافران و گردشگران بیشتری را وارد شهر قزوین نماییم.
وی افزود: باید از ظرفیت عبوری خودروها در اتوبان برای جذب گردشگر و مسافر به شهر قزوین استفاده نماییم و دراین راستا نیز ضرورت دارد مکان هایی را برای فروش محصولات و صنایع دستی و انواع شیرینی ها در حاشیه اتوبان فراهم نماییم و شرایط ورود گردشگران ومسافران را برای بازدید جاذبه های شهر ایجاد نماییم.
تقوی همچنین خواستار توجه به نصب تابلو و بیلبورد معرفی جاذبه های گردشگری قزوین در جاده های منتهی به شهر قزوین شد و گفت: باید مسافران مطلع باشند که در شهر قزوین جاذبه های بی نظیر طبیعی، تاریخی و مذهبی وجود دارد تا راغب باشند وارد شهر شوند.
این عضو شورای اسلامی شهر قزوین، همچنین در بخش بررسی پروژه های سرمایه گذاری شهرداری قزوین خواستار توجه به ظرفیت پارک رباتیک شد و گفت: ظرفیت بسیار خوبی در این مجموعه وجود دارد که می تواند به جذب گردشگر و مسافر به شهر قزوین کمک نماید لذا ضرورت دارد شهرداری قزوین توجه ویژه ای به مجموعه پارک رباتیک داشته باشد و طرح های توسعه این پارک را به عنوان یکی از پروژه های سرمایه گذاری در دستور کار قرار دهد.

رئیس کمیسیون مالی شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد؛

 احداث مرکز مدیریت بحران شهری در دستور کار قرار گیرد             

    

  مدیریت شهری قزوین برای کنترل موقعیت شهر و اتخاذ تصمیم‌های نهایی در مواقع بحرانی به یک مقر فرماندهی نیاز دارد و ضرورت دارد در بودجه سال آتی رقم قابل توجهی برای این موضوع درنظر گرفته شود.

 ولی چگینی رئیس کمیسیون مالی، برنامه ریزی وسرمایه گذاری شورای اسلامی شهر قزوین با بیان این مطلب اظهار کرد: یکی از اولویت‌های مهمی که این روزها در جهان مورد توجه قرار دارد، نحوه مدیریت بحران‌ها  و داشتن یک مرکز فرماندهی برای مدیریت بحران است.

 وی ادامه داد: شهرداری زنجان برای موضوع مدیریت بحران شهری در بودجه سال آتی خود ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته است ولی در بودجه شهرداری قزوین تنها یک ردیف باز برای این موضوع مهم اختصاص یافته است.

 چگینی افزود: ضرورت دارد در بودجه سال آتی معاونت خدمات شهری اعتبار قابل توجهی برای احداث مرکز مدیریت بحران درنظر گرفته شود و مشکلات بر سر احداث این پروژه حل و فصل گردد.

 این عضو شورای اسلامی شهر قزوین در بخش دیگری از سخنانش در ارتباط با بودجه عمرانی سازمان فرهنگی گفت: در ردیف تجهیز حیاط مدارس به ست های ورزشی و همچنین دربوستان های شهری ضرورت دارد نسبت به در نظر گرفتن حداقل ۱۰ میلیارد تومان اعتبار اقدام شود و تخصیص این ردیف نیز صد در صد باشد.

 چگینی همچنین در خصوص پروژه های سرمایه گذاری گفت: فرصت های پیش بینی شده در حوزه سرمایه گذاری مورد بررسی اعضا قرار گرفت و ضرورت دارد تا اولویت ها و دغدغه های مدنظر شورا لحاظ شود و چهار پروژه مهم شامل احداث میدان میوه وتره بار مرکزی، مجتمع خدماتی بیدستان  و برج حکم آباد و پروژه پسماند که برآیند نظرات اعضای شورا ست برای سال آتی در دستور کار اجرا قرار گیرد.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین:

اجرای پروژه های سرمایه گذاری متناسب با نیاز مدیریت شهری باشد

 فرصت ها و پروژه های شناسایی شده در حوزه سرمایه گذاری باید متناسب با نیازها و دغدغه های مدیریت شهری قزوین باشد.

 قاسم اللهیاری رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین با بیان این مطلب اظهار کرد: سرمایه‌گذاری یک مسئله جدی در مدیریت شهری است و برای کشور و شهرداری‌ها یک ضرورت محسوب می‌شود، لذا باید شرایط حضور سرمایه گذاران برای اجرای پروژه های سرمایه گذاری در شهر قزوین فراهم گردد.

وی با بیان اینکه برخی از پروژه ها و فرصت های سرمایه گذاری شناسایی شده توسط شهرداری قزوین متناسب با نیازهای مدیریت شهری نیست افزود: باید دغدغه ها و اولویت شورای ششم در پروژه های سرمایه گذاری مدنظر شهرداری قزوین قرار گیرد و متناسب با آنها برای طرح ریزی پروژه ها و اجرای آنها برنامه ریزی شود.

 اللهیاری در بخش دیگری از سخنانش خواستار افزایش قابل توجه بودجه سازمان فرهنگی ورزشی شد و گفت: متاسفانه درصد افزایش بودجه فرهنگی شهرداری قزوین در سال آینده نسبت به بقیه سازمان های شهرداری بسیار کم و در حدود ۳۸ درصد  است؛ لذا ضرورت دارد بودجه این بخش افزایش یابد.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین همچنین با انتقاد از عملکرد شهرداری قزوین و عدم توجه آن به درخواست اعضای شورا مبنی بر تخصیص صد در صدی ردیف بودجه فرهنگی در سال جاری گفت: در بررسی بودجه سال گذشته درخواست نمودیم که بودجه فرهنگی باید صد در صد تخصیص یابد و به موقع تزریق مالی به این سازمان صورت گیرد که متاسفانه این موضوع محقق نشد.

نوشته های مشابه

یک قوم دویدند و به مقصد نرسیدند
گزارش پیام‌شهر از دردِ دل‌های کارگران شهر

یک قوم دویدند و به مقصد نرسیدند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *