نگاهی به عملکرد اعضای شورای اسلامی شهر قزوین در هفته ای که گذشت

زبیده چگینی/منتخبین مردم در پارلمان محلی قزوین، اولین هفته کاری بعد از تعطیلات رسمی این نهاد مردمی را با برپایی یک جلسه رسمی در تالار مردم و تصویب ۶لایحه شهرداری، برپایی جلسات کمیسیون های تخصصی شورا، بازدید از مناطق سه گانه شهرداری و دیدار با مراجعین این مناطق، برگزاری نشست های مختلف داخلی و حضور […]

اشتراک گذاری
07 مرداد 1401
125 بازدید
کد مطلب : 460

زبیده چگینی/منتخبین مردم در پارلمان محلی قزوین، اولین هفته کاری بعد از تعطیلات رسمی این نهاد مردمی را با برپایی یک جلسه رسمی در تالار مردم و تصویب ۶لایحه شهرداری، برپایی جلسات کمیسیون های تخصصی شورا، بازدید از مناطق سه گانه شهرداری و دیدار با مراجعین این مناطق، برگزاری نشست های مختلف داخلی و حضور در برنامه های مناسبتی محلی به اتمام رساندند.

به گزارش خبرنگار ما؛ در این مدت محسن حق شناس نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین و دیگر اعضای این نهاد مردمی با حسین رجبی دادستان قزوین دیدار و در خصوص ظرفیت های مجموعه مدیریت شهری و دادستانی و راه های مشترک همکاری بحث و تبادل نظر کردند.

همچنین محسن حق‌شناس دبیر بنیاد بین المللی غدیر استان و نایب رئیس شورای اسلامی شهر قزوین، به همراه برجی سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین به مناسبت فرا رسیدن عید غدیر خم در نشست با خبرنگاران در محل خانه تاریخی امام جمعه شهیدی، برنامه های دهه ولایت را برای اصحاب رسانه تشریح کرد.

حسین صلح جو عضو شورای اسلامی شهر قزوین نیز در هفته گذشته با حضور در سامانه ۱۳۷ شهرداری قزوین و در گفت وگوی یک ساعت و ۳۰ دقیقه ای با ۲۲ نفر از شهروندان به سوالات و درخواست‌های آنان پاسخ گفته و مسائل ارائه شده از سوی مردم را مورد بررسی و پیگیری قرار داد.

از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط این عضو شورا در مدت مذکور می توان به حجاب را جزو مترقی ترین قوانین انقلاب اسلامی و متناسب با فطرت انسانی و از دستورات الهی خواندن آن در روز عفاف و حجاب و حضور در نمایشگاه آثار شکسته و نقاشی‌خط استاد علی‌اکبر حمیدی با عنوان “نفس باد صبا” و همچنین ارسال پیام تبریک به مناسبت گرامی داشت روز بهزیستی اشاره کرد.

همچنین در این ‌مدت اعضای شورای اسلامی شهر قزوین با حضور در منطقه یک شهرداری قزوین پاسخگوی مسایل و مطالبات مراجعین این منطقه شهرداری بودند و به مطالبات آنها در خصوص مسائلی از قبیل درخواست تسهیلات، تخفیف و تقسیط جرایم کمیسیون ماده صد، مجوز ساخت زمین های قولنامه ای،اضافه تراکم و سایر مسائل مربوط به حوزه درآمد، شهرسازی و عمرانی پاسخ گفتند.

از حضور قاسم الهیاری رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا در محفل انس با قرآن در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) و حضور در جشن « در سایه سار غدیر» که در بوستان الغدیر برگزار شد نیز می توان به عنوان بخشی از اقدامات فرهنگی اعضای شورای اسلامی شهر قزوین در پارلمان محلی قزوین طی این مدت نام برد.

 بر پایه این گزارش؛ حضور ولی چگینی، عضو شورای اسلامی شهر قزوین در همایش ورزش پهلوانی و زورخانه ای که در بوستان ملت برگزار شد، بخش دیگری از عملکرد اعضای این نهاد مردمی در هفته گذشته به شمار می رود.

حضور فاطمه اشدری عضو شورای اسلامی شهر قزوین در جشن بزرگ «همای رحمت علی(ع)» که در پیاده راه فرهنگی میدان آزادی برگزار شد و ایراد سخنانی پیرامون شخصیت والای فردی و اجتماعی امیرالمومنین علی (ع) نیز از دیگر اقدامات فرهنگی اعضای شورای شهر قزوین در هفته گذشته بود.

یادآور می شود: در این مدت مهدی مهدی‌خانی عضو شورای اسلامی شهر قزوین نیز با حضور در سامانه۱۳۷ شهرداری و در گفت و گویی دو ساعته با شهروندان، پاسخگوی سوالات و درخواست‌های آنان بود.

برپایی جلسه کمیسیون املاک، شهرسازی و حقوقی شورا به ریاست مهدی مهدی خانی و با حضور کیماسی مدیر املاک منطقه سه شهرداری قزوین و تعیین تکلیف تعدادی از لوایح ملکی شهرداری قزوین دیگر اقدام اعضای شورا در این مدت به شمار می رود.

از برگزاری جلسه کمیسیون مالی، برنامه ریزی و سرمایه گذاری شورا به ریاست ولی چگینی و با دستور کار بررسی لوایح شهرداری با موضوع پرداخت سنوات پایان خدمت یکی از کارکنان شهرداری قزوین و حسابرسی سال ۹۹ سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری قزوین و اتخاذ تصمیمات لازم در خصوص آنها می توان به عنوان بخش دیگری از عملکرد اعضای شورا در هفته گذشته یاد کرد.

همچنین در این مدت و با حضور حق شناس نایب رییس شورای اسلامی شهر و فرمانی رییس کمیسیون خدمات شهری شورا، ششمین جلسه کمیته مالی و خسارات هماهنگی امور اجرایی شهر با هدف تصمیم گیری در خصوص توافقات اتخاذ شده جلسه قبل این کمیته و ارائه گزارش توسط دستگاه‌های خدمات رسان در محل دفتر جلسات هماهنگی امور اجرایی برگزار شد و پیرامون مسائل مرتبط در حوزه شهری و رویکرد و عملکرد دستگاه‌های خدمات رسان بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

نوشته های مشابه

یک قوم دویدند و به مقصد نرسیدند
گزارش پیام‌شهر از دردِ دل‌های کارگران شهر

یک قوم دویدند و به مقصد نرسیدند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *