مروری هفتگی بر عملکرد منتخبین مردم در پارلمان محلی قزوین

زبیده چگینی/منتخبین مردم در پارلمان محلی قزوین، هفته گذشته را با برپایی دو جلسه رسمی  در تالار مردم، بازدید از مناطق سه گانه شهرداری و دیدار با مراجعین این مناطق و برگزاری نشست های مختلف در  قالب کمیسیون های تخصصی شورا به اتمام رساندند. اعضای این نهاد مردمی طی این مدت دو جلسه شورا در […]

اشتراک گذاری
01 تیر 1401
103 بازدید
کد مطلب : 221

زبیده چگینی/منتخبین مردم در پارلمان محلی قزوین، هفته گذشته را با برپایی دو جلسه رسمی  در تالار مردم، بازدید از مناطق سه گانه شهرداری و دیدار با مراجعین این مناطق و برگزاری نشست های مختلف در  قالب کمیسیون های تخصصی شورا به اتمام رساندند.

اعضای این نهاد مردمی طی این مدت دو جلسه شورا در سال جاری را به ریاست فرج اله فصیحی رامندی در تالار مردم برگزار نمودند و طی آن ۸ لایحه و طرح نهایی در کمیسیون های تخصصی شورا را  با حضور نمایندگان مطلع مورد بحث و بررسی قرار دادند و پس از اخذ نظر کارشناسان مورد وثوق خود، نسبت به تصویب آنها اقدام نمودند که از جمله این تصمیمات می توان به تخصیص ۴۰ میلیون تومان اعتبار به طرح اجرای تعزیه در خانه شهید بابایی و موافقت با لایحه خواهر خواندگی قزوین و شهر نین بین ویتنام اشاره نمود.

همچنین اعضای شورای اسلامی شهر قزوین با حضور در مناطق سه گانه شهرداری که روزهای یکشنبه هر هفته و در قالب برنامه ملاقات عمومی صورت می پذیرد با مراجعین این مناطق دیدار و گفتگو کردند و از نزدیک در جریان مسایل و مشکلات آنها قرار گرفتند؛ رویکردی که که در مجموع به حل و فصل مسایل ۴۲ پرونده انجامید و با دستاورد رسیدگی به موضوعات حقوقی، درآمد، نوسازی، ماده صد، معماری و شهرسازی پرونده های مراجعین از طریق اخذ نظر کارشناسان مربوطه همراه بود.

برپایی جلسه مشترک کمیسیون املاک، شهرسازی و حقوقی شورا با کمیسیون عمران، ترافیک و امور زیربنایی با دستور کار بررسی آخرین به روز رسانی صورت گرفته روی طرح تفصیلی شهر و تایید تغییرات اعمال شده، که به ریاست مهری السادات تقوی و در تالار مردم برگزار شد بخش دیگری از اقدامات اعضا در این مدت بود که با بحث و بررسی پیرامون ضرورت اعمال این تغییرات منطبق با کمبودهای هر منطقه از نظر امکانات ورزشی، درمانی، آموزشی، تفریحی و … توسط اعضای کمیسیون همراه بود.

همچنین این کمیسیون بررسی لوایح اخذ هزینه ارزش افزوده ناشی از تغییر کاربری، واگذاری برج الهیه به منظور پرداخت مطالبات شرکت راهسازی عمران ایران، توافق با وراث طهماسبی، فروش ۱۶ قطعه زمین شهرداری از طریق مزایده را در دستور کار خود قرار داد و تصمیمات لازم را در خصوص آنها اتخاذ نمود.

بر پایه این گزارش، از برپایی کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، بانوان و امور خانواده شورای اسلامی شهر قزوین به ریاست قاسم اللهیاری می توان به عنوان دیگر اقدام اعضای شورا در این مدت یاد کرد که طی آن لایحه شهرداری مبنی بر خواهرخواندگی شهر قزوین و نین بین ویتنام، تعیین تکلیف تعرفه بهای خدمات آموزشی، فرهنگی و ورزشی سازمان فرهنگی شهرداری قزوین، نامگذاری معابر و خیابان های سطح شهر و همچنین عملکرد چند ماهه سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین توسط اعضای کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم در خصوص آنها اتخاذ شد.

این گزارش حاکی است، کمیسیون خدمات شهری، نظارت و شورایاری شورای اسلامی شهر قزوین نیز در هفته گذشته با دستور کار بررسی مشکلات معاونت خدمات شهری مناطق شهری قزوین و راهکارهای برون رفت از این مشکلات به ریاست علی فرمانی در تالار مردم تشکیل جلسه داد.

بر پایه این گزارش، موافقت با لایحه شهرداری قزوین مبنی بر بخشودگی اجاره بهای واگذاری کیوسک به کمیته امداد امام خمینی (ره) از دیگر موارد مطروحه در این جلسه بود.

این گزارش حاکی است؛ هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر قزوین نیز با برپایی جلسه ای در دفتر فرج اله فصیحی رامندی رییس شورا، نسبت به اتخاذ تصمیمات لازم در ارتباط با لوایح مهم شهرداری اقدام نمود‌.

این گزارش حاکی است، از حضور مهری السادات تقوی و مهدی مهدی خانی اعضای شورای اسلامی شهر قزوین در دیدار مردمی محمدبیگی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی و پاسخگویی به سوالات و مطالبات شهروندان حاضر در این دیدار که در  مسجد سنجیده محقق شد می توان به عنوان دیگر اقدام اعضای شورا در مدت مذکور یاد کرد.

نوشته های مشابه

پروژه‌های فرهنگی در اولویت بودجه سال آینده شهرداری قزوین
رئیس شورای اسلامی شهر قزوین در مصاحبه اختصاصی با پیام شهر:

پروژه‌های فرهنگی در اولویت بودجه سال آینده شهرداری قزوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *