مروری بر عملکرد اعضای شورای اسلامی شهر قزوین در هفته گذشته

زبیده چگینی/منتخبین مردم در پارلمان محلی قزوین، هفته گذشته را با برپایی دو جلسه علنی در تالار مردم، برگزاری انتخابات هیأت رییسه دومین سال فعالیت ششمین شورای اسلامی شهر قزوین، حضور در مناطق سه گانه شهرداری و دیدار با مراجعین این مناطق و برگزاری نشست های مختلف در قالب کمیسیون های تخصصی شورا به اتمام […]

اشتراک گذاری
19 مرداد 1401
155 بازدید
کد مطلب : 656

زبیده چگینی/منتخبین مردم در پارلمان محلی قزوین، هفته گذشته را با برپایی دو جلسه علنی در تالار مردم، برگزاری انتخابات هیأت رییسه دومین سال فعالیت ششمین شورای اسلامی شهر قزوین، حضور در مناطق سه گانه شهرداری و دیدار با مراجعین این مناطق و برگزاری نشست های مختلف در قالب کمیسیون های تخصصی شورا به اتمام رساندند.

بر پایه این گزارش؛ در اولین جلسه رسمی این نهاد در هفته گذشته سه لایحه از مجموع لوایح دریافتی از شهرداری مورد موافقت اعضا قرار گرفت که در تشریح مهم ترین آن می توان به احداث مراکز فروش تره بار محلی با سازه موقت و با هدف ساماندهی دستفروشان و وانت بارهای فعال در سطح شهر اشاره نمود.

همچنین در دومین جلسه رسمی نمایندگان مردم در پارلمان محلی نامه ها و لوایح شهرداری که اغلب مربوط به حوزه املاک بود مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و با ۶ مورد آنها موافقت صورت گرفت.

از برگزاری جلسه انتخابات هیات رییسه شورا می توان به عنوان دیگر اقدام اعضا طی این مدت نام برد.

بر پایه این گزارش؛ اعضای کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، بانوان و امور خانواده شورای اسلامی شهر قزوین نیز طی این مدت به ریاست قاسم اللهیاری و با دستور کار بررسی اقدامات ستاد محرم در تالار مردم تشکیل جلسه داده و با حضور مدیران و کارشناسان بخش های مختلف شهرداری اقدامات برنامه ریزی شده در ستاد محرم را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادند.

از دیگر اقدامات نمایندگان مردم در پارلمان محلی می توان به برپایی جلسه کمیسیون خدمات شهری، نظارت و شورایاری شورای اسلامی شهر قزوین با دستور کار بررسی لوایح و گزارش اقدامات شهرداری قزوین در راستای مقابله با سیلاب احتمالی اشاره کرد که به ریاست علی فرمانی در تالار شهر برگزار شد.

برگزاری جلسه کمیسیون شهرسازی، املاک و حقوقی شورای اسلامی شهر قزوین به ریاست مهری السادات تقوی و با هدف بررسی لوایح ملکی شهرداری و اتخاذ تصمیمات لازم در خصوص آنها دیگر اقدام اعضای شورا در این مدت بود.

یاد آور می شود: برپایی جلسه کمیسیون مالی، برنامه ریزی و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر قزوین به ریاست ولی چگینی و با حضور مدیران و کارشناسان مربوط شهرداری با هدف بررسی لوایح و نامه های واصله، از دیگر اقدامات منتخبین مردم در تالار شهر در این مدت بود.

همچنین اعضای شورای اسلامی شهر قزوین، با حضور در مناطق سه گانه شهرداری که روزهای یکشنبه هر هفته و در قالب برنامه ملاقات عمومی صورت می پذیرد، با مراجعین این مناطق دیدار و گفتگو کردند و از نزدیک در جریان مسایل و مشکلات آنها قرار گرفتند؛ رویکردی که در مجموع به حل و فصل مسایل حدود ۳۷ پرونده از جمله درخواست تقسیط و تخفیف در پرداخت عوارض و جرایم، مسایل مربوط به املاک و سایر مباحث عمرانی و شهرسازی انجامید.

نوشته های مشابه

یک قوم دویدند و به مقصد نرسیدند
گزارش پیام‌شهر از دردِ دل‌های کارگران شهر

یک قوم دویدند و به مقصد نرسیدند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *