مروری بر سخنان اعضای شورای شهر قزوین در آذر ماه

رییس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهرقزوین مطرح کرد: لزوم حضور پر رنگ نیروهای انقلابی در میدان رییس کمیسیون شهرسازی، املاک و حقوقی شورای اسلامی شهر قزوین گفت: نیروهای انقلابی باید با اتحاد در میدان حاضر باشند و حضور خود را به صورت پر رنگ به جریان اغتشاشات نشان دهند. مهری السادات تقوی با بیان اینکه […]

اشتراک گذاری
29 آذر 1401
181 بازدید
نویسنده : زبیده چگینی
کد مطلب : 906

رییس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهرقزوین مطرح کرد:

لزوم حضور پر رنگ نیروهای انقلابی در میدان

رییس کمیسیون شهرسازی، املاک و حقوقی شورای اسلامی شهر قزوین گفت: نیروهای انقلابی باید با اتحاد در میدان حاضر باشند و حضور خود را به صورت پر رنگ به جریان اغتشاشات نشان دهند.

مهری السادات تقوی با بیان اینکه بسیج پرثمرترین نهال انقلاب اسلامی، تجلی وحدت و یکپارچگی ملت ایران در مسیر انقلاب و از ارکان اصلی دوام انقلاب، ماندگاری نظام و پیش روندگی کشور است، ادامه داد: بسیج همواره سپر قدرتمند و خدشه ناپذیر ایران و ایرانی برابر خیال‌پردازی‌های شیطانی اردوگاه دشمنان انقلاب و نظام اسلامی بوده که با حضور حماسی و فداکاری‌های خالصانه خود توانسته است تهدید و خطر را از این سرزمین مقدس دور سازد و خود را به عنوان جلودار جهاد مومنانه برای خدمت به مردم و رفع محرومیت و عقب‌ماندگی‌ها از صحنه زندگی آنان معرفی کند.

وی از تلاش‌ها و جانفشانی‌های شبانه روزی مجموعه نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج در جریان اغتشاشات اخیر قدردانی کرد و گفت: نیروهای ارزشی و انقلابی و جان بر کف در میدان از آب و خاک و امنیت مردم دفاع می کنند و در این مسیرحتی از جان خود نیز می گذرند.

تقوی با بیان اینکه اکنون” وقت حضور در میدان است” تاکید کرد: نیروهای انقلابی باید با اتحاد در میدان حاضر باشند و حضور خود را به صورت پر رنگ به جریان اغتشاش نشان دهند.

این عضو شورای شهر قزوین همچنین خواستار انعکاس واقعی روحیه بسیجی و انقلابی در عمل شد و گفت: روحیه بسیجی و انقلابی گری باید علاوه بر افکارمان در عملکردمان هم منعکس شود تا افراد زیادی جذب این روحیه شوند.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قزوین خبر داد:

برنامه ریزی برای جذب سرمایه گذار در حوزه پسماند

رییس کمیسیون خدمات شهری و شورایاری شورای اسلامی شهر گفت: به منظور بهره برداری و ایجاد فرصت سرمایه گذاری در حوزه پسماند، برنامه جذب سرمایه گذار در دستور کار شورا و مدیریت شهری قزوین قرار دارد.

حسین صلح جو گفت: برنامه هایی از قبیل تولید کاغذ، کفپوش برق، بیوگاز، تبدیل آب خاکستری به آب قابل آبیاری درختان از پسماند، در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته و دراین حوزه ها به دنبال سرمایه گذار هستیم.

وی افزود: در زمینه تفکیک از مبدأ اقدامات خوبی از جمله هوشمندسازی در شهر برنامه ریزی شده که موجب کاهش تخلفات در این حوزه خواهد شد.

صلح جو گفت: تفکیک خاک از نخاله و تولید خاک غنی سازی شده برای فضای سبز نیز در حال برنامه ریزی می باشد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش خواستار تقویت و توسعه روز بازار و شب بازار و بازارچه های محلی در شهر قزوین شد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و شورایاری شورای اسلامی شهر قزوین در خصوص سایر اقدامات و برنامه هایی که در دستور کار شورای ششم قرار دارد هم گفت: توسعه فضای سبز در شهر و نواحی منفصل شهری، برگزاری نمایشگاه و عرصه گل و گیاه و تجهیز و مناسب سازی بوستان‌ها برای استفاده و حضور معلولین، از جمله اقداماتی است که در دستور کار شورا و مدیریت شهری قرار دارد.

صلح جو، همچنین از انتقال میدان میوه و تره و احداث بار انداز ملی به عنوان یک اقدام خوب مدیریت شهری یاد نمود و گفت: اجرایی شدن این طرح تاثیر زیادی در کاهش آلاینده ها و حفظ محیط زیست و کاهش ترافیک در سطح شهر قزوین خواهد داشت.

نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین :

 جایگاه گلزار شهدا در طرح توسعه آستان امامزاده حسین (ع) حفظ شود

نائب رئیس شورای اسلامی شهرقزوین با تاکید بر اینکه جایگاه گلزار شهدا در طرح توسعه آستان امامزاده حسین (ع) حفظ شود، گفت: در محور توسعه آستان مقدس امامزاده حسین( ع) به عنوان قطب گردشگری مذهبی شهر قزوین نباید از ظرفیت گلزار شهدا غافل شویم.

محسن حق شناس اظهار کرد: ضرورت دارد در طرح توسعه آستان امامزاده حسین (ع) گلزار شهدا نیز دیده شود و ظرفیت های فرهنگی، رفاهی و خدماتی در این مجوعه به حد اعلای خود برسد.

 وی با بیان اینکه مجموعه آستان امامزاده حسین (ع) به عنوان قطب گردشگری شهر قزوین مطرح است، تاکید کرد: بایستی این موضوع در برنامه جامع پنج ساله شهرداری قزوین نیز لحاظ شود و از ظرفیت های گلزار شهدا غافل نشویم.

 حق شناس با اشاره به مطالبات و درخواست های بنیاد شهید استان قزوین در مساعدت مالی شهرداری قزوین و با بیان اینکه وضعیت تحقق درآمد و بودجه شهرداری قزوین در سال جاری مناسب نیست، گفت: باید واقع بینانه به امکانات شهرداری بنگریم تا خدای نکرده در وعده‌های مساعدت به دستگاه های اجرایی دچار مشکل نشویم چرا که در حال حاضر نسبت به تحقق درآمدهای شهرداری قزوین عقب هستیم، همچنین شورا نمی تواند تکلیف مالی برای شهردار ایجاد کند.

نایب رییس شورای اسلامی شهرقزوین ادامه داد: پیرامون ساماندهی گلزار شهدا و اجرای پروژه های عمرانی نیز باید سازمان برنامه وبودجه نیز پای کار باشد چرا که صفر تا صد این اقدام برعهده بنیاد شهید، شورا وشهرداری نباید باشد و لذا اگر اراده استانی دراین موضوع باشد سریع تر به نتیحه خواهیم رسید.

 وی همچنین با اشاره به برگزاری کنگره «شعر ایثار» نیز گفت: در حد توان و بضاعت، می توان برای برگزاری همایشی فاخر، از ردیف های فرهنگی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین در این موضوع مساعدت شود.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد:

 پرداخت مستمر سهم نیم درصدی درآمدهای شهرداری به کتابخانه های استان

عضو شورای اسلامی شهر قزوین خواهان پرداخت سهم نیم درصدی کتابخانه‌های استان قزوین از درآمد شهرداری قزوین به طور مستمر شد.

 فرج اله فصیحی رامندی اظهار کرد: در سال ۱۳۸۲ قانونی با عنوان تاسیس و نحوه اداره کتابخانه های عمومی کشور به تصویب مجلس رسید که در ماده شش این قانون که بعدها یک تبصره هم به آن الحاق شد، شهرداری ها مکلف شدند، نیم درصد از درآمدشان را هر ساله به نهاد عمومی کتابخانه ها اختصاص دهند.

 وی افزود: در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و کاهش آسیب‌های اجتماعی ضرورت دارد تا سهم نیم درصدی کتابخانه ها از درآمدهای شهرداری به طور مستمر پرداخت شود.

 فصیحی رامندی با اشاره به مصوبه شورای پنجم پیرامون تحویل فرهنگسرای شهید رجایی در قبال مطالبات دومیلیارد تومانی سهم نیم درصدی به کتابخانه های استان گفت: این ساختمان قابلیت مسکونی دارد و به لحاظ زیرساختی و فنی برای دایر شدن کتابخانه مشکل دارد لذا هنوز سند این ساختمان به اداره کتابخانه ها منتقل نشده است.

 وی تاکید کرد : باید برای حل مشکل پرداخت مطالبات اداره کل کتابخانه های استان از محل نیم درصد درآمدهای شهرداری راه حلی تدبیر شود لذا پیشنهاد می شود به صورت مستمر و دوره ای این سهم پرداخت گردد.

فصیحی رامندی افزود: چنانچه شهرداری به هر دلیلی از پرداخت نیم درصد از درآمد خود استنکاف نماید، سازمان کتابخانه ها با طرح شکایت در دادگاه مربوطه و اخذ رای از حساب‌های شهرداری برداشت کرده و به مرکز منتقل می کند و این امر به ضرر استان و شهر قزوین خواهد بود.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین خواستار شد؛

 تشکیل کمیته ویژه “رسانه” توسط صدا و سیما و مدیریت شهری قزوین

به منظور افزایش تعاملات بین شورا و مدیریت شهری با صدا و سیمای مرکز قزوین، ضرورت دارد تا کمیته ویژه با نام” رسانه” تشکیل و با نشست های تخصصی مسایل و مشکلات پیگیری شود.

 علی فرمانی رییس شورای اسلامی شهر قزوین با بیان این مطلب اظهار کرد: رسانه ها به ویژه صدا و سیما نقش مهمی در جریان سازی افکار عمومی، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه دارند و غفلت از این جایگاه اثرات ناخوشایندی در همه حوزه های فرهنگ سازی بر جای خواهد گذاشت.

 وی با بیان اینکه رسانه ملی از ظرفیت زیادی در تبیین مسایل برخوردار است، افزود: تعاملات بیشتر شورا، مدیریت شهری و استفاده از ظرفیت صداوسیما باعث افزایش رضایتمندی شهروندان در نگرش آینده محور مدیران شهری خواهد داشت.

 فرمانی افزود: مدیران نباید با رسانه ها بیگانه باشند چرا که یکی از ملزومات کارها در تحقق جهاد تبیین همین ارتباط با رسانه ها است.

 رییس شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه بر لزوم تشکیل کمیته رسانه میان مدیریت شهری و صداوسیمای قزوین تاکید کرد و افزود: در این راستا یک نماینده از سوی شورای اسلامی شهرقزوین، باید یک نماینده از مدیریت شهری و یک نماینده نیز از سوی صداوسیما تعیین و جلسات تخصصی پیرامون موضوعات و تعاملات فیمابین برگزار شود.

 فرمانی در بخش دیگری از سخنانش به نقش رسانه ها در امیدآفرینی در جامعه و مطالبه گری اشاره کرد و گفت: اقدامات و تلاش های خوبی در سطح شورا و مدیریت شهری قزوین برای خدمت رسانی به شهروندان صورت گرفته که نیازمند اطلاع رسانی و انعکاس آنان توسط رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی هستیم.

 رییس شورای اسلامی شهر قزوین همچنین پیشنهاد داد تا به منظور معرفی بیشتر ظرفیت های و استعدادهای شهر و استان قزوین، مدیران کل صدا و سیمای مراکز استان های کشور به قزوین دعوت شوند تا قزوین شناسی در سطح رسانه ملی صورت گیرد.

 وی تصریح کرد: حفظ منافع درون سازمانی باید خروجی اش خدمت به مردم باشد و هر جایی اگر دیدیم حفظ منافع سازمانی مانع خدمت رسانی خوب به مردم می شود، باید در اهداف و عملکرد خود تجدید نظر کنیم.

فرمانی با تقدیر از زحمات و تلاش های صورت گرفته توسط صدا و سیمای مرکز قزوین در انعکاس خدمات مدیریت شهری، برلزوم افزایش بیش از پیش تعاملات فیمابین تاکید نمود و خواستار پیگیری مطالبات مالی صدا و سیمای مرکز قزوین از شهرداری قزوین شد.

این عضو شورای شهر قزوین با تاکید بر اینکه حفظ منافع درون سازمانی باید خروجی اش خدمت به مردم باشد، گفت: هر جایی اگر دیدیم حفظ منافع سازمانی مانع خدمت رسانی خوب به مردم می شود، باید در اهداف و عملکرد خود تجدید نظر کنیم.

وی تصریح کرد: مدیران نباید با رسانه ها بیگانه باشند چرا که یکی از ملزومات کارها در تحقق جهاد تبیین، همین ارتباط با رسانه ها است.

رییس کمیسیون مالی شورای اسلامی شهر قزوین :

 از رانندگان تاکسی و بار درون شهری به صورت ویژه حمایت شود

شهرداری قزوین در راستای حمایت از رانندگان تاکسی و بار درون شهری نسبت به تهیه و توزیع لوازم یدکی خودرو و اقلام ضروری آنها اقدام نماید.

 ولی چگینی، رییس کمیسیون مالی برنامه ریزی و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر قزوین با تاکید بر لزوم نگاه حمایتی شهرداری قزوین به رانندگان حوزه های حمل مسافر تاکسی و بار اظهار کرد: متاسفانه طی سال های اخیر با افزایش بی رویه قیمت لوازم یدکی خودرو و اقلام ضروری مورد نیاز رانندگان تاکسی و بار درون شهری مواجه بودیم که بر وضعیت معیشتی این قشر زحمتکش تاثیرات بدی گذاشته است.

 وی با بیان اینکه شهرداری قزوین بایستی در راستای حمایت ویژه از این قشر پرتلاش، اقداماتی داشته باشد به لایحه ای پیرامون تهیه اقلام ضروری این افراد اشاره نمود و گفت: لایحه شهرداری قزوین مبنی بر حمایت ویژه از رانندگان حوزه های حمل مسافر تاکسی و بار درون شهری تا سقف مبلغ ۱۵ میلیارد ریال به صورت امانی گردشی و متوالی برای تهیه و توزیع اقلام ضروری رانندگان از قبیل تجهیزات و لوازم یدکی خودرو، ارزاق و مایحتاج ضروری به صحن شورا ارایه شد که اقدام بسیار خوبی در جهت حمایت از این عزیزان است.

 چگینی خاطرنشان کرد: بر مبنای این لایحه تهیه و توزیع لوازم یدکی از طریق شرکت تعاونی تاکسیرانان قزوین و با نظارت سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قزوین صورت می گیرد.

رییس کمیسیون بانوان و امور خانواده شورای اسلامی شهر قزوین:

 تعاملات دوسویه مدیریت شهری با صداو سیما افزایش یابد

 رئیس کمیسیون بانوان وامور خانواده شورای اسلامی شهرقزوین گفت: به منظور افزایش همکاری و تعاملات دوسویه مدیریت شهری و رسانه ملی ضرورت دارد تا نمایندگان طرفین در مدیریت شهری و صدا و سیما مستقر باشند و اطلاع رسانی به روز و به لحظه از اقدامات صورت گیرد.

 فاطمه اشدری اظهارکرد: اهمیت رسانه ها به ویژه صدا و سیما در اطلاع رسانی شفاف و دقیق بر کسی پوشیده نیست از همین رو باید ارتباط و تعاملات دوسویه میان مدیریت شهری و صداو سیما برقرار شود.

 وی افزود: در این راستا می توان نمایندگانی مقیم از طرفین در مدیریت شهری و صداو سیما حضور داشته باشند تا اطلاع رسانی به موقع و به روز صورت گیرد.

 اشدری همچنین بر لزوم همکاری و حضور اعضای شورا و مدیران شهری در برنامه های صدا و سیما تاکید نمود و گفت: شورای اسلامی شهر قزوین دارای کمیسیون های تخصصی است که لوایح و نامه های واصله از سوی شهرداری را به صورت تخصصی مورد بررسی قرار می دهد؛ بر این اساس می توان از این ظرفیت جهت پاسخگویی به سوالات شهروندان درصداو سیما و حل مشکلات بهره برد.

وی ادامه داد: صدا وسیمای مرکز قزوین فرصت خوبی در برنامه ها به اعضای شورا و مدیران شهری جهت پاسخگویی و پیگیری مشکلات مردمی می دهد که هزینه ای هم در قبال این موضوع دریافت نمی شود لذا باید از این فرصت در راستای خدمت رسانی بیشتر به شهروندان استفاده نمود.

وی تاکید کرد: مسوولین باید همیشه پاسخگوی مردم باشند واز کم و کاستی ها و مشکلات ایجاد شده برای مردم عذرخواهی کنند که البته این موضوع فصل مشترکی را می طلبد تا همکاری های شورا و شهرداری و صداو سیما افزایش یابد.

تاکید رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهرقزوین:

 تبیین دستاوردهای نظام باعث امید بخشی به جامعه می شود

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین گفت: اجرای برنامه های مشارکتی و افزایش تعاملات فی مابین مدیریت شهری و صدا و سیمای استان قزوین می تواند منجر به تبیین دستاوردهای نظام و امید بخشی به جامعه شود.

قاسم اللهیاری با تاکید بر اهمیت رسانه ها به ویژه صداو سیما در اطلاع رسانی شفاف و دقیق اظهار کرد: زمانی که رسانه ملی و دو تن از خبرنگاران آن توسط دشمنان تحریم می شوند، نشان می دهد که این نهاد راه خود را در بیان صدای مشکلات مردم به درستی طی کرده است.

وی همچنین با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی و خدمات دولت و مسوولین باید توسط صدا و سیما انعکاس بیشتری یابد، افزود: یکی از مجموعه های خدمات رسان که بیشترین ارتباطات را با شهروندان دارد مجموعه شهرداری ها هستند و به تبع خدماتی که ارایه می دهند بیشترین گلایه ها را نیز از سوی شهروندان دریافت می کنند، لذا ضرورت دارد تا مسایل و مشکلاتی که مردم با آن روبه رو هستند در برنامه های گفتگو محور برای شهروندان تبیین شود.

این عضو شورای اسلامی شهرقزوین گفت: تبیین دستاوردها و خدمات مدیران و ارایه مشکلات مردم بدون رفتارهای جانبدارانه توسط رسانه ها باعث دلگرمی و امید بخشی به جامعه و مردم خواهد شد.

 اللهیاری در بخش دیگری از سخنانش با ابراز گلایه از عملکرد صدا و سیمای مرکز قزوین در پرداختن به موضوع احداث پل امام‌رضا(ع) گفت: این موضوع در سطح رسانه‌ها واکنش‌های زیادی داشت و متأسفانه بعضی از شخصیت‌های استان ناخواسته محور برنامه‌هایی شدند که موجب تخریب چهره مدیریت شهری قزوین شد.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین خاطرنشان کرد: با وجود اینکه صداوسیما و سایر رسانه‌ها، شهرداری قزوین را به خاطر تخریب بخشی از باغستان سنتی مورد انتقاد قرار دادند، اما متأسفانه به چرایی و فلسفه احداث پل امام‌رضا(ع)، سابقه اجرای این طرح و علت توقف آن پرداخته نشد، در حالی که پرداختن به این موضوعات و مطالبه‌گری از مسوولان می‌تواند به ما در تنویر افکار عمومی کمک کند.

وی با اشاره به ضرورت طرح مشکلات مناطق حاشیه‌نشین شهر قزوین ادامه داد: امروز اهالی بسیاری از این مناطق محروم، مطالبات ابتدایی دارند، به طوری که بعید می‌دانم حتی یک مسوول به این مناطق رفته باشد و مشکلات آنها را احصا کرده باشد، لذا رسانه‌ها می‌توانند در نمایش مشکلات این محلات و مطالبه‌گری از مسوولان برای رفع آنها، می توانند بسیار اثرگذار باشند.

نوشته های مشابه

پروژه‌های فرهنگی در اولویت بودجه سال آینده شهرداری قزوین
رئیس شورای اسلامی شهر قزوین در مصاحبه اختصاصی با پیام شهر:

پروژه‌های فرهنگی در اولویت بودجه سال آینده شهرداری قزوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *