فراخوان طراحی المان‌های نوروزی

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین از فراخوان طراحی المان های نوروزی سال ۱۴۰۲ توسط این سازمان خبر داد.
اشتراک گذاری
02 دی 1401
121 بازدید
کد مطلب : 912

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین از فراخوان طراحی المان های نوروزی سال ۱۴۰۲ توسط این سازمان خبر داد.

علیرضا منجم اظهار کرد: با هدف استفاده از ایده و تفکر خلاق هنرمندان، فراخوان طراحی المان های نوروزی و بهاری سال ۱۴۰۲ منتشر شد.

وی در این خصوص افزود: این سازمان در راستای شاداب سازی و ایجاد شور و نشاط عمومی برای استقبال از بهار فراخوان طراحی المان‌های نوروزی با محوریت بهار و عید باستانی نوروز سال ۱۴۰۲  را در شهر قزوین منتشر کرد.

 منجم تصریح کرد: المان های شهری علاوه بر داشتن جنبه زیبایی و هویتی، سبب ایجاد شور و نشاط، ارتقای کیفیت و سر زندگی فضای شهری می شوند.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین خاطرنشان کرد: این فراخوان با هدف اشاعه فرهنگ زیباشناختی و ارتقای سواد بصری در جامعه، حمایت از هنرمندان متخصص، تقویت شور و نشاط بهاری در فضای شهر، جذب ایده ها و طرح های خلاقانه، ایجاد فضای مناسب و بهبود نمای شهری می باشد.

وی با اشاره به رویکرد محتوایی این فراخوان گفت: نمادها و نشانه های نوروز، تقویت شور و نشاط بهاری، آثار تعاملی، استفاده از مضامین فرهنگی، مذهبی و تاریخی شهر قزوین، استفاده از هنر خوشنویسی در فضای شهر، ماه مبارک رمضان و همچنین بهره مندی از مفاهیم ماه مبارک رمضان، آیات قرآن و احادیث از جمله رویکردهای محتوایی فراخوان نوروز۱۴۰۲ است.

منجم بیان اینکه طراحی در بخش المان شهری به دو صورت المان دایمی و مناسبتی است، ادامه داد: استفاده از آرایه‌ها و تزیینات الحاقی یا مستقل خلاقانه در سطح شهر، نگاه نو به تزیینات مناسبتی در شهر، انواع ریسه های نوری، پارچه ای، کتیبه ای، پرچم ها، تابلوهای نوری، تابلوهای تصویری و همچنین امکان تکثیر، الحاق به سازه های شهری، حمل و نقل آسان از جمله مواردی است که در بخش نورآرایی شهری و آذین بندی مناسبتی باید مورد توجه قرار گیرد.

او در خصوص مشخصات طرح ها افزود: ارایه طرح بدون پرسپکتیو، با رنگ آمیزی کامل و بزرگ‌نمایی جزییات در قطع A3   و با فرمت مشخص شده باشد، همچنین طرح به صورت فتومونتاژ در تصویر واقعی در قطع A3  باشد.

منجم بیان کرد: به همراه پرینت رنگی، باید یک سی‌دی محتوی فایل طرح با فرمتjpg  در قطع A3 و با رزولیشن۳۰۰ و مشخصات فردی، شماره تماس ثابت و همراه، آدرس و رزومه شرکت، تحویل دبیرخانه فراخوان شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *