عملکرد منتخبین مردم در پارلمان محلی قزوین در ماه گذشته

زبیده چگینی/ منتخبین مردم در پارلمان محلی قزوین، ماه  گذشته را با برپایی چندین جلسه علنی در تالار مردم، دیدار با مراجعین مناطق چهارگانه، برگزاری نشست های مختلف در قالب کمیسیون های تخصصی شورا  و بازدید از طرح ها و پروژه های مختلف شهری به پایان رساندند. به گزارش پیام شهر؛ در این مدت، جلسات […]

اشتراک گذاری
30 مهر 1401
91 بازدید
کد مطلب : 795

زبیده چگینی/

منتخبین مردم در پارلمان محلی قزوین، ماه  گذشته را با برپایی چندین جلسه علنی در تالار مردم، دیدار با مراجعین مناطق چهارگانه، برگزاری نشست های مختلف در قالب کمیسیون های تخصصی شورا  و بازدید از طرح ها و پروژه های مختلف شهری به پایان رساندند.

به گزارش پیام شهر؛ در این مدت، جلسات علنی  به ریاست علی فرمانی در تالار مردم برگزار و اعضای شورا طی آن بیش از۲۰  لایحه را با حضور نمایندگان مطلع مورد بحث و بررسی قرار دادند و پس از اخذ نظر کارشناسان مورد وثوق خود نسبت به تصویب آنها اقدام نمودند.

اعضای شورای اسلامی شهرقزوین همچنین در جلسه هم اندیشی با سه تن از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان مشکلات و چالش های موجود در مدیریت شهری قزوین بر لزوم همدلی و همراهی مدیران استانی و استفاده از ظرفیت نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی تاکید نمودند.

بر پایه این گزارش؛ اعضای شورا همچنین طی این مدت با حضور در مناطق چهارگانه شهرداری که روزهای یکشنبه هر هفته و در قالب ملاقات عمومی صورت می پذیرد با مراجعین این مناطق دیدار و گفتگو کرده و از نزدیک در جریان مسایل و مشکلات آنها قرار گرفتند .

دیدار مردمی فرمانی رییس شورای اسلامی شهر قزوین در روزهای دوشنبه و چهارشنبه هر هفته در دفتر خود به منظور رسیدگی و پیگیری مشکلات شهروندان از دیگر اقدامات این نهاد در ماه گذشته بود.

همچنین برپایی جلسه تلفیق کمیسیون عمران با مالی  شورای اسلامی شهر قزوین به ریاست مهدی مهدی خانی و با هدف بررسی لوایح شهرداری قزوین دراین حوزه  از دیگر اقدامات شورا در این مدت بود.

گفتنی است؛ طی ماه گذشته رییس و اعضای کمیسیون شهرسازی و املاک شورای اسلامی شهر قزوین از یک پروژه ملکی به منظور بررسی دقیق پرونده و تصمیم گیری درست، بازدید کردند.

همچنین بررسی لوایح شهرداری در جلسه کمیسیون شهرسازی، املاک و حقوقی که به ریاست مهری السادات تقوی برگزارشد، از دیگر اقدامات اعضای شورا طی مدت مذکور بود.

در ماه گذشته کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورا با هدف بررسی برنامه های مدیریت شهری قزوین به مناسبت روز جهانی کودک و ارزیابی مساعدت به مساجد شهر قزوین تشکیل جلسه داد و در این جلسه  نمایندگان مردم در شورا بر ضرورت اجرای برنامه های فاخر و در تراز ملی تاکید نمودند.

شایان ذکر است؛ در یکی از جلسات کمیسیون مالی، برنامه ریزی و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر قزوین در این مدت  ۵ لایحه شامل؛ افزایش نرخ اتوبوس‌های درون شهری، افتتاح حساب هزینه و درآمد سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قزوین در بانک مهر ایران و عوارضات پیشنهادی جهت ارائه به شورای‌عالی استان ها مورد بحث و بررسی و تصویب قرار گرفت.

گفتنی است؛ کمیسیون خدمات شهری و شورایاری شورای اسلامی شهر قزوین نیز به ریاست حسین صلح جو در این مدت در محل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین  برگزار شد و دراین کمیسیون اعضای شورا ضمن تقدیر از تلاش های صورت گرفته  در سازمان آتش نشانی، خواستار تخصیص صد درصدی بودجه این سازمان شدند.

همچنین تشکیل کمیسیون بانوان و امور خانواده با هدف هم اندیشی و بررسی برنامه های پیشنهادی در حوزه بانوان به ریاست فاطمه اشدری از دیگر اقدامات نمایندگان مردم در پارلمان محلی قزوین در این مدت بود که طی آن بر ضرورت توجه به نیازهای بانوان و خانواده در طرح های شهری و فضاهای شهری تاکید شد؛ همچنین  برنامه های پیشنهادی در حوزه های مختلف طراحی، شهرسازی و حوزه فرهنگی با حضور صاحب‌نظران  بررسی شد.

 برگزاری جلسه تلفیق کمیسیون خدمات شهری و شورایاری با کمیسیون مالی برنامه ریزی و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر قزوین به ریاست حسین صلح جو در محل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قزوین از دیگر اقدامات اعضای شورا در این مدت به شمار می رود.

برپایی دیگر جلسه کمیسیون شهرسازی املاک و حقوقی شورای اسلامی شهر قزوین به ریاست مهری السادات تقوی و با حضور اعضا و نمایندگان مطلع شهرداری قزوین با هدف بررسی نامه های واصله و درخواست های مردمی از دیگر اقدامات اعضای شورا در این مدت بود.

از تشکیل جلسه کمیسیون مالی، برنامه ریزی و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر قزوین به ریاست ولی چگینی و با هدف بررسی اساسنامه موسسه صندوق ذخیره کارکنان شهرداری قزوین می توان به عنوان دیگر اقدام اعضای شورا در این مدت یاد کرد.

بازدید اعضای کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین از وضعیت غرفه های فرهنگی دایر در مجموعه سعد السلطنه می توان به عنوان دیگر اقدام اعضای شورا یاد کرد؛ رویکردی که به ریاست قاسم الهیاری و با بازدید میدانی از این مجموعه فرهنگی تاریخی و گفتگوی چهره به چهره با فعالین آن به وقوع پیوست و با دو پیشنهاد تهیه پیش نویس آیین نامه حمایت از غرفه های هنری در مجموعه سعدالسلطنه و ایجاد فضای مادر و کودک در مجموعه سعدالسلطنه همراه بود.

برگزاری جلسه فوق العاده کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر قزوین به ریاست قاسم اللهیاری یکی دیگر از اقدامات اعضای شورای اسلامی شهر قزوین در این مدت به شمار می رود.

نوشته های مشابه

یک قوم دویدند و به مقصد نرسیدند
گزارش پیام‌شهر از دردِ دل‌های کارگران شهر

یک قوم دویدند و به مقصد نرسیدند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *