ستاره جوان قزوینی در اندیشه احیای سپک‌تاکرا

مهدی چگینی/جوان ترین عضو تیم ملی بزرگسالان ایران و مربی تیم ملی جوانان و بهترین بازیکن جهان در سپک‌تاکرا، تنها بخشی از افتخارات رامین رامندی ستاره جوان این رشته ورزشی ایران است. سپک‌تاکرا(والیبال با استفاده از پا) سال ۸۱ وارد ایران شد و چهار سال بعد در سال ۸۵ ، زیر نظر هیات ورزش های […]

اشتراک گذاری
15 تیر 1401
117 بازدید
کد مطلب : 301

مهدی چگینی/جوان ترین عضو تیم ملی بزرگسالان ایران و مربی تیم ملی جوانان و بهترین بازیکن جهان در سپک‌تاکرا، تنها بخشی از افتخارات رامین رامندی ستاره جوان این رشته ورزشی ایران است. سپک‌تاکرا(والیبال با استفاده از پا) سال ۸۱ وارد ایران شد و چهار سال بعد در سال ۸۵ ، زیر نظر هیات ورزش های همگانی وارد قزوین شد.

در روزهای آغازین فعالیت این ورزش در ایران و قزوین، شناخت کافی نسبت به این رشته وجود نداشت، اما سال ها بعد قزوین به عنوان یکی از قطب های اصلی سپک‌تاکرا در ایران جایگاه خود را پیدا کرد و ملی پوش و مربی در ترکیب تیم های ملی برای اعزام به مسابقات جهانی و آسیایی داشت.

رامین رامندی یکی از جوان های قزوینی است که از فوتبال راهی سپک‌تاکرا شد و نشان داد انتخاب درست می‌تواند در رشد شما تاثیر گذار باشد.

این ملی پوش آینده دار قزوینی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی پیام شهر قزوین گفت: در بدو ورود این ورزش به استان، آقایان مهدی عبدالرزاقی و مجید گروه ای به عنوان رییس هیات همگانی و مسوول انجمن سپک‌تاکرا، تلاش های فراوانی برای ترویج این ورزش داشتند.

وی افزود: سال ۸۷ به صورت حرفه ای پا به این ورزش گذاشتم و در سال ۲۰۱۰ بعد از حضور در رقابت های کشوری و لیگ برتر به اردوی تیم ملی بزرگسالان دعوت شدم.

رامندی ادامه داد: بعد از چندین سال ایستادن در پشت خط بازیکنان و خط خوردن در اردوها، بالاخره در سال ۲۰۱۳ پیراهن تیم ملی را در رقابت های لیگ جهانی بر تن کردم و با ۱۹ سال سن پدیده مسابقات جهانی در بخش سرویس شدم. طی سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ در مسابقات جهانی عنوان نایب قهرمان و سومی را کسب کردیم و در سال ۲۰۱۸ با حضور در ترکیب تیم ملی شرکت در رقابت های آسیایی جاکارتا را تجربه کردم.

این بازیکن تیم ملی ادامه داد: قزوین در این ورزش همیشه حرفی برای گفتن در کشور داشته و دارد و طی سال های گذشته حمیدرضا گروه ای، امیر رضا قدرتی، علیرضا احمدی و علیسا شجی قزوینی به عنوان ورزشکار و محمد حدادی به عنوان مربی در ترکیب تیم های ملی در میادین مختلف به میدان رفتند.

  • قزوین یکی از پایگاه های اصلی این ورزش در کشور است

مربی تیم ملی جوانان خاطرنشان کرد: سپک‌تاکرای قزوین در کشور جزو ابرقدرت ها به حساب می آید و همیشه جزو چهار استان برتر و بازیکن ساز بوده است؛ ضمن اینکه در این رشته صاحب سبک در کشور هم هستیم و با ترکیب کاملا بومی در رقابت های لیگ برتر و قهرمانی کشور دو بار نایب قهرمان ایران شدیم.

رامندی گفت: در سال های کرونایی و با توجه به مشغله ملی پوشان و بازیکنان در زندگی، کمی از رونق سپک‌تاکرا در استان کاسته شده است که باید قدردان حمایت های همیشگی آقای ململی ریاست هیات انجمن های ورزشی باشیم .

وی افزود: فعالیت ها رنگ و بوی گذشته را ندارد و از نظر زیر ساخت های تمرین، سخت افزار و توپ نیاز به حمایت های مسوولین استانی است تا بتوانیم عطر و بوی گذشته را در سپک‌تاکرا استان زنده کنیم و دوباره به روزهای اوج در کشور بازگردیم.

گفتنی است؛ رامین رامندی در این سال ها علاوه بر حضور در ترکیب تیم ملی بزرگسالان، اردوی تیم های ملی ساحلی را هم تجربه کرده و در سال های کرونایی به عنوان مربی به اردوی تیم ملی جوانان دعوت شده و به دنبال آموزش ملی پوشان جوان برای سال های آینده است.

نوشته های مشابه

یک قوم دویدند و به مقصد نرسیدند
گزارش پیام‌شهر از دردِ دل‌های کارگران شهر

یک قوم دویدند و به مقصد نرسیدند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *