سال گشایش های مهم برای کلان شهر قزوین

شهردار قزوین در گفت وگو با پیام شهر گفت: سال ۱۴۰۱ برای مجموعه مدیریت شهری قزوین سالی پر از امید و تاییدات و توجهات الهی بود که به برکت نیت و همت دلسوزانه و مجاهدانه همکاران سخت کوشم در شهرداری قزوین به اتفاقات مبارک و مهمی ختم شد و گشایش هایی ایجاد شد که سال […]

اشتراک گذاری
01 فروردین 1402
224 بازدید
کد مطلب : 1135

شهردار قزوین در گفت وگو با پیام شهر گفت: سال ۱۴۰۱ برای مجموعه مدیریت شهری قزوین سالی پر از امید و تاییدات و توجهات الهی بود که به برکت نیت و همت دلسوزانه و مجاهدانه همکاران سخت کوشم در شهرداری قزوین به اتفاقات مبارک و مهمی ختم شد و گشایش هایی ایجاد شد که سال ها یا متوقف شده بود و یا به کندی انجام می شد.

مهدی صباغی افزود: در سال ۱۴۰۱ اقدامات بسیاری در جهت خدمت رسانی به مردم مومن و نجیب شهر قزوین صورت پذیرفت که از جمله تسویه بدهی هزار میلیاردی شهرداری قزوین به بانک شهر و همچنین پیوستن شهرداری قزوین به شبکه ملی خدمات دولت هوشمند از مهم ترین آنهاست.

بدهی هزار میلیاردی شهرداری قزوین صفر شد

صباغی تصریح کرد: از ابتدای ورودم به شهرداری قزوین با گزارش بزرگ ترین چالش مالی شهرداری قزوین روبرو شدم و آن هم بدهی سنگین بانکی بود که در سال های گذشته به منظور اجرایی کردن پروژه های عمرانی در سطح شهر و در جهت آبادانی قزوین در قالب تسهیلات و اوراق مشارکت از بانک شهر اخذ شده بود.

شهردار قزوین گفت: عدم تسویه این تسهیلات به یک چالش بزرگ برای شهرداران ادوار مختلف و پدیدار شدن مشکلات بسیاری برای پیمانکاران شهرداری و نیز مانعی جدی بر سر راه کارهای بزرگ و اجرای پروژه های شهری و تخصیص منابع مالی جدید به شمار می رفت و حجم قابل توجهی از منابع مالی و انسانی شهر را مصروف خود می کرد.

شهردار قزوین خاطرنشان کرد: یکی از مهم ترین کارهای سال ۱۴۰۱ برای بنده و کارشناسان مرتبط در این حوزه، پیگیری های جدی و مستمر و برگزاری نشست‌های بسیار در سطوح عالی با مدیران بانک شهر بود که به فضل خداوند و دعای خیر مردم عزیزمان، میزان بدهی شهرداری به مبلغ قابل توجهی کاهش پیدا کرد.

 وی افزود: اما همچنان مجموعه مدیریت شهری برای تسویه کامل بدهی خود به بانک شهر و رسیدن به راه حل نهایی از پای ننشست و در نهایت پس از پیگیری و رایزنی های متعدد موفق شدیم در ماه های پایان سال علاوه بر تسویه کامل تمامی تسهیلات دریافتی از بانک شهر، به توفیق بزرگ و ماندگاری برای شهر قزوین و شهروندان شایسته اش دست یافتیم و قزوین را به عنوان یکی از سهامداران عمده این بانک با افزایش سرمایه ای به میزان دویست درصد معرفی کنیم.

اینک قزوین؛ کلانشهری در ایران

مهدی صباغی با اشاره به تاریخ پر افتخار و موقعیت ممتاز شهر قزوین در ایران گفت: این شهر از دیرباز مرکز فرهنگ و اندیشه، علم و فقه و فلسفه بوده و آغازگر مکاتب ماندگار هنری و تحول ساز در زمینه های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی و نظامی بوده است.

شهردار کلان شهر قزوین افزود: یکی از دغدغه های بنده به عنوان شهروند قزوینی و سپس خادم مردم در مجموعه مدیریت شهری، تعیین و تثبیت جایگاه واقعی این شهر در جوامع ملی و بین المللی بوده و هست و به همین دلیل با برگزاری جلسات و کارگروه های تخصصی و حضور فعالانه مدیران و معاونین شهرداری در مجامع و کمیته های ویژه مجمع کلانشرهای ایران و تبیین ویژگی ها و ظرفیت های کم نظیر شهر قزوین در حوزه های گوناگون، موفق به اخذ عنوان «کلان شهر» در میان شهرهای ایران اسلامی شدیم.

وی افزود: کلان شهر شدن قزوین علاوه بر ارتقای جایگاه اجتماعی و سیاسی و فرهنگی شهر قزوین در کشور، فرصت های ویژه و بی مانندی را در مسیر توسعه و پیشرفت قزوین فراهم می آورد و همچنین امکان تبادل نظر و بهره مندی از تجربیات کلانشهرها در زمینه های مختلف را پیش روی سیاست گذاران و تصمیم گیران قرار می دهد.

مهدی صباغی تصریح کرد: اینک می توانیم با افتخار اعلام کنیم که قزوین؛ کلان شهری در ایران اسلامی است.

قزوین آینده؛ قزوین هوشمند

شهردار قزوین یکی از مهم ترین اقدامات مدیریت شهری در سال ۱۴۰۱ را پیوستن شهرداری قزوین به شبکه ملی خدمات دولت هوشمند برشمرد و گفت: با توجه به تنوع خدمات شهرداری به مردم، برآن شدیم تا برای رفاه حال شهروندان، بیش از ده خدمت را به صورت الکترونیکی و از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند در دسترس کاربران قرار دهیم تا شهروندان گرامی بتوانند به سهولت نسبت به دریافت بخش هایی از خدمات شهری به صورت الکترونیکی اقدام کنند.

مهدی صباغی خاطرنشان کرد: هوشمند سازی خدمات مدیریت شهری برای بنده و همکارانم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و با توجه به ضرورت این مهم، شهرداری قزوین بنا دارد پروژه های متعددی را در مراحل بعدی برای این حوزه تعریف کند و البته از ایده ها و طرح های نخبگان و فعالان این عرصه نیز استقبال خواهد کرد.

شهردار کلان شهر قزوین در پایان گفت: برعهدی که با مردم بسته ام، به برکت خون شهدا و همراهی همکارانم پایبندم و لحظه ای از خدمت به دارالمومنین و مردم نجیبش فروگذار نخواهم کرد.

نوشته های مشابه

یک قوم دویدند و به مقصد نرسیدند
گزارش پیام‌شهر از دردِ دل‌های کارگران شهر

یک قوم دویدند و به مقصد نرسیدند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *