معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین؛

تمام تلاش ما حرکت بر اساس برنامه است نه سلیقه! / بودجه ۱۴۰۲ با توجه به برنامه ۵ساله سوم تدوین شده است

معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی گفت: پیش‌بینی ما این است که میزان تحقق برنامه ۵ساله سوم بیشتر از برنامه ۵ساله دوم باشد. تمام تلاش ما این است که نه سلیقه‌ای بلکه بر اساس برنامه حرکت کنیم. برای مثال؛ مدیرعامل جدید برای سازمانی در نظر گرفته می‌شود، اولین مطالبه از سوی شورای شهر این است که برنامه و سیاست برای اجرای برنامه‌های تدوین شده چیست؛ در واقع برنامه‌ها به‌عنوان سند بالادستی در نظر گرفته می‌شود؛ پایش و نظارت هم بر اساس آن انجام می‌شود.
اشتراک گذاری
08 اردیبهشت 1402
221 بازدید
نویسنده : حیدر ولی زاده
کد مطلب : 1284

معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی از معاونت‌های شش‌گانه شهرداری قزوین به‌حساب می‌آید و نقش مهمی را در اجرای وظایف و خدمات شهرداری برعهده دارد؛ در واقع می‌توان گفت که با تدوین برنامه در مباحث مختلف، ریل‌گذاری برای مسیر حرکت شهرداری توسط این معاونت صورت می‌پذیرد. علاوه بر این از مهم‌ترین نقش‌های معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی در تدوین بودجه سالانه شهرداری است؛ بر همین اساس برای آشنایی بیشتر شهروندان با وظایف معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی و ساختار، منابع و مصارف بودجه سال ۱۴۰۲ پیام شهر به سراغ «سید حامد موسوی» معاون این سازمان رفته است، ماحصل گفتگوی ما بدین شرح است؛

  • معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی چه وظایفی برعهده دارد؟

معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی بر اساس چارتی که در وزارت کشور تدوین شده و اصلاحات ساختاری که در سال ۹۵ صورت پذیرفته است، چند مدیریت در زیرمجموعه خود دارد که شرح وظایف این معاونت بر اساس آن‌ها است. مدیریت سرمایه انسانی، مدیریت برنامه‌وبودجه، مدیریت نوسازی و تحول اداری و گروه مطالعات و پژوهش مدیریت‌های این معاونت است و سازمان زیرمجموعه هم شامل سازمان آمار و فناوری اطلاعات است.

سیاست‌های کلی حوزه منابع انسانی در شهرداری، امورات مربوط به احکام کارگزینی و پرسنل، ارتقای گروه، ارزیابی عملکرد و امور رفاهی پرسنل، دوره‌های آموزشی برای پرسنل و ساماندهی منابع انسانی از جمله وظایف این معاونت است.

در حوزه برنامه ‌و بودجه که خود به چند اداره و زیرمجموعه تقسیم‌بندی می‌شود نیز این معاونت وظایف مهمی را برعهده دارد؛ اداره برنامه، یکی از زیرمجموعه‌هاست که وظیفه آن تدوین و پایش برنامه ۵ساله برای شهرداری است، در واقع بودجه برشی از این برنامه است که در ابتدا برنامه ۵ساله تدوین و بر اساس آن بودجه تنظیم می‌گردد. یکی دیگر از حوزه‌ها، حوزه آمار و اطلاعات است که از کلیه حوزه‌های شهرداری آمار خروجی را دریافت می‌کند، در حقیقت برای تدوین بودجه زیرساخت‌های آماری ضرورت دارد؛ اعتبارت نیز از حوزه‌های مدیریت برنامه‌وبودجه است.

 حوزه دیگر معاونت نیز مربوط به حوزه نوسازی و تحول اداری است؛ تشکیلات شهرداری، چارت سازمان‌های شهرداری، اساسنامه، اعضا هیات‌مدیره و… که باید بر اساس استاندارها تعیین شود، توسط این بخش رصد می‌شود. بهبود روش‌ها و اصلاح فرایندها از دیگر وظایف این بخش است که با این اقدام در واقع موجب کاهش زمان در خدمات‌دهی برای شهروندان می‌شود، هوشمندسازی از جمله این فرآیندها است.

 حوزه مطالعات و پژوهش ها حوزه دیگری است که در تلاش است تا کلیه اقداماتی که شهرداری انجام می دهد بر اساس مبانی علمی باشد.

 حوزه دیگر معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه‌ انسانی، فناوری اطلاعات است که تلاش دارد از بستر دیتا خدمات شهرداری را تعریف می کند.

  • یکی از وظایف مهم این سازمان در زمینه تدوین بودجه شهرداری است؛ به طور کلی ساختار بودجه در شهرداری چگونه تعیین می شود؟

سازمان شهرداری های کل کشور، رسالت و وظیفه ای دارد از جمله آن وضع قوانین بالاسری است. شهرداری ها را بر اساس کلان‌شهرها، شهری‌های متوسط، زیر یک میلیون نفر تا ۵۰۰ هزار نفر، زیر ۵۰۰ هزار نفر و زیر ۲۰۰ هزار نفر سطح‌بندی می‌کنند. تفویض اختیارها و مجوزها در زمینه منابع درآمدی، رسالت شهرداری‌ها و خدماتی که انجام می‌شود بر اساس پیش‌نویسی است که سازمان شهرداری‌ها تدوین می‌کند و توسط قانون‌گذار یعنی مجلس تصویب و ابلاغ می‌شود؛ شهرداری‌ها خارج از این حوزه امکان فعالیت و احصا منابع را ندارند. نظارت نیز بر اساس همین موضوع صورت می‌پذیرد و عملکردها ارزیابی می‌شود.

«شهر یک موجود زنده و پویا است» و باید بر اساس مقتضیات، سیاست‌ها تعیین شود، حوزه‌های مختلف شهری نیازمندی‌های خود را اعلام می‌کنند و در ستاد تدوین برنامه که با ریاست شهردار و حضور معاونت‌ها و کارگروه های نه گانه تعریف شده است؛ برنامه ۵ساله تدوین و موضوع پیشنهادی به شورای شهر ارائه و در نهایت پس از بازنگری در شورا تصویب می‌شود. شعار ما این است که برنامه ۵ساله ای تدوین بشود که با ۵ بودجه امکان تحقق آن وجود داشته باشد.

امسال بودجه طوری تعریف شده است که به برنامه وصل شود؛ در لایحه ۱۴۰۲ تمامی پروژه‌های تعریف شده در برنامه ۵ساله کدی دارند که مشخص می‌شود در برنامه در کدام شاخص و چشم‌انداز قرار گرفته‌اند.

  • برنامه‌هایی که تدوین می‌شوند، چه اندازه به سرانجام می‌رسند؟

در حال حاضر روند پایش برنامه ۵ساله دوم وجود دارد و بر اساس آمارها مشخص می‌شود که چه اندازه برنامه محقق شده است؛ بر این ‌اساس نیز ایرادات برنامه ۵ساله سوم مرتفع گردیده است. از جمله ایراداتی که برطرف شده، تدوین برنامه توسط مجریان است؛ در واقع برنامه توسط کسانی تدوین شده که خود به‌ صورت عملیاتی در اجرا نقش دارند و از حالت تئوری فاصله گرفته است. پیش‌بینی ما این است که میزان تحقق برنامه ۵ساله سوم بیشتر از برنامه ۵ساله دوم باشد. تمام تلاش ما این است که نه سلیقه‌ای بلکه بر اساس برنامه حرکت کنیم. برای مثال؛ مدیرعامل جدید برای سازمانی در نظر گرفته می‌شود اولین مطالبه از سوی شورای شهر این است که برنامه و سیاست برای اجرای برنامه‌های تدوین شده چیست؛ در واقع برنامه‌ها به‌عنوان سند بالادستی در نظر گرفته می‌شود؛ پایش و نظارت هم بر اساس آن انجام می‌شود.

بودجه شهرداری ها از چه منابعی تأمین می‌شود؟

برای بودجه منابع استانداردی وجود دارد که بر اساس قانون تعریف شده و خارج از آن نمی‌توان اقدامی انجام داد. آن چیزی که اهمیت دارد، سیاست‌گذاری برای میزان و درصد تحقق منابع است. ظرفیت شهرداری در اینجا است که مشخص می‌شود. یکسری از درآمدها از حوزه ارزش افزوده، یکسری از حوزه خدمات شهرداری و مناطق تعیین می‌شود.

میزان در آمدها و هزینه‌های پیش‌بینی‌شده در بودجه ۱۴۰۲ چگونه است؟

رقم کلی بودجه که به شورای شهر پیشنهاد شد، ۲۷۰۰ میلیارد تومان بود که پس از بررسی و دفاعیات با ۳۰۰۰ رقم میلیارد تومان به تصویب شورا رسید. ارقام مصوب نهایی برای حوزه‌های مختلف به این شرح است؛

در بخش منابع؛ منابع و درآمدهای عمومی شهرداری، ۱۶۴۹ میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته رشد ۵۸ درصدی داشته است که آن هم به دلیل ظرفیت‌هایی است که در حوزه قانون درآمد پایدار به شهرداری‌ها داده شده است. واگذاری دارایی سرمایه‌ای فروش نقد و غیرنقد اموال منقول، ۱۱۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی‌شده که نسبت به سال گذشته ۹۳ درصد رشد داشته است. در حوزه واگذاری دارایی سرمایه‌ای مستغلات ۲۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی‌شده است، واگذاری اوراق ۵۱ میلیارد است که مجموعاً ۳۰۰۰ میلیارد تومان می‌شود.

در بخش مصارف؛ هزینه جاری ۱۰۰۰ میلیارد تومان است که افزایش ۵۲ درصدی داشته است، در بحث تملک دارایی سرمایه ا، ۱۹۵۰ میلیارد تومان هم مصوب شده است که نسبت به سال گذشته ۹۵ درصد رشد داشته است. ۵ میلیارد نیز مربوط به دیون قطعی سنوات بدهی است.

سرفصل‌های مصرف بودجه سال جدید چه مواردی را شامل می‌شود؟

مأموریت‌های بودجه برای مصرف در شش سرفصل است که درباره بحث کالبدی و شهرسازی ۹۱ درصد افزایش داشته‌ایم، محیط‌زیست و خدمات شهرداری ۱۴۲ درصد، ایمنی و مدیریت بحران ۶۱ درصد رشد، حمل‌ونقل و ترافیک ۹۶ درصد، خدمات مدیریت ۱۰۳ درصد و اجتماعی فرهنگی هم ۲۱ درصد افزایش داشته است.

از مهم‌ترین پروژه‌های حوزه کالبدی و شهرسازی، می‌توان از پروژه خانه‌ موزه شهید چگینی، پروژه خیابان امام خمینی (ره) و ارتقا و کیفیت معماری، سیما و منظر شهری یاد کرد.

حوزه محیط‌زیست و خدمات شهرداری، شامل؛ توسعه و نگهداری فضای سبز شهری، توسعه و نگهداری آرامستان‌ها، طرح جامع و تفصیلی است.

 در ذیل بحث مدیرت بحران، طراحی، احداث و تجهیز ایستگاه‌های آتش‌نشانی، عملیات امداد، نجات، اطفا حریق و امور آتش و بحث توانمندسازی مدیریت بحران در نظر گرفته شده است که در صدد ایجاد مرکز مدیریت بحران مستقل شهری هستیم.

در حوزه حمل‌ونقل و ترافیک چند محور اصلی وجود دارد که شامل طراحی و احداث بزرگراه‌های تقاطع غیرهمسطح، طراحی و اصلاح هندسی معابر و تقاطع‌های موجود و زیرسازی و آسفالت معابر موجود است.

از جمله زیرشاخه‌های خدمات مدیریت؛ توسعه شهرداری الکترونیک و ارتقای زیرساخت‌ها و فناوری نوین است، مرکز مطالعات و پژوهش‌های مهدویت و پروژه افزایش سرمایه در بانک شهر که ۲۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی‌شده است نیز از دیگر پروژه‌ها خواهد بود.

پروژه‌های عمرانی و فرهنگی شامل؛ کمک‌های عمرانی به مساجد، پروژه احداث بازارچه زنان سرپرست خانوار، طرح احداث و تجهیز مجتمع‌های فرهنگی و طرح کمک به احداث اماکن ورزشی است.

***

شهرداری از جمله نهادهایی هستند که با زندگی مردم پیوند مستقیم و گسست‌ناپذیری را دارد؛ این پیوند می‌تواند تأثیرات زیادی را در زیست شهروندان چه به لحاظ روحی و روانی و چه به لحاظ جسمی داشته باشد که آثار نهایی آن می‌تواند مثبت و یا منفی باشد؛ هر اندازه برنامه‌هایی که برای شهرداری‌ها تدوین می‌شود نشات گرفته از منابع علمی و همچنین سود جسته از شکست‌های خود و تجربه‌های کشورها موفق باشد، می‌تواند شهری امن، پرنشاط و با جو مثبت را برای مردم به ارمغان بیاورد. به نظر می‌رسد در این میان نقش معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری پررنگ‌تر است و باید خط مقدم تغییرات باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *