اعضای شورای شهر هفته گذشته را چگونه گذراندند

منتخبین مردم در پارلمان محلی قزوین، هفته گذشته را که مصادف با تعطیلات تابستانی این نهاد مردمی بود، با بازدید از مناطق سه گانه شهرداری، دیدار با مراجعین این مناطق و حضور در برنامه بازدید و نشست های مختلف محلی و ملی به اتمام رساندند.
اشتراک گذاری
22 تیر 1401
160 بازدید
کد مطلب : 316

زبیده چگینی/منتخبین مردم در پارلمان محلی قزوین، هفته گذشته را که مصادف با تعطیلات تابستانی این نهاد مردمی بود، با بازدید از مناطق سه گانه شهرداری، دیدار با مراجعین این مناطق و حضور در برنامه بازدید و نشست های مختلف محلی و ملی به اتمام رساندند.

به گزارش خبرنگار پیامشهر؛ اعضای شورای اسلامی شهر قزوین با حضور در مناطق سه گانه شهرداری که روزهای یکشنبه هر هفته و در قالب برنامه ملاقات عمومی صورت می پذیرد، با مراجعین این مناطق دیدار و گفتگو کردند و از نزدیک در جریان مسایل و مشکلات آنها قرار گرفتند؛ رویکردی که در مجموع به حل و فصل مسایل ۴۸ پرونده انجامید و با دستاورد رسیدگی به موضوعات حقوقی، درآمد، نوسازی، ماده صد، معماری و شهرسازی پرونده های مراجعین از طریق اخذ نظر کارشناسان مربوطه همراه بود.

بر پایه این گزارش، همچنین در این مدت و با حضور محسن حق شناس، نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین، جلسه کمیته مالی و خسارات هماهنگی امور اجرایی شهر با هدف تصمیم گیری در خصوص موضوعات مشترک مجموعه مدیریت شهری با شرکت آبفای قزوین در سطح شهر برای اجرای پروژه شبکه انتقال خط لوله ۸۰۰ در مناطق ۲ و۳ و همچنین برآورد هزینه حفاری در بافت فرسوده و بازار سنتی قزوین در سالن جلسات شورای اسلامی شهر برگزار و در این خصوص تصمیمات لازم اتخاذ شد.

این گزارش می افزاید، ولی چگینی رییس کمیسیون مالی و سرمایه گذاری، مهدی مهدیخانی رییس کمیسیون ترافیک و عمران و علی فرمانی رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قزوین به همراه رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری قزوین و معاونین وی و مدیر منطقه نمونه گردشگری باراجین از پروژه های سرمایه گذاری منطقه آزاد تجاری – صنعتی انزلی بازدید کردند.

اعضای شورای اسلامی شهر قزوین در این دیدار ضمن بیان نقطه نظرات خود بر تعامل دوجانبه با شهرهای موفق در حوزه جذب سرمایه گذار تاکید و از سرمایه گذاران داخلی و خارجی فعال در منطقه آزاد انزلی جهت بازدید از فرصت های سرمایه گذاری شهر قزوین دعوت به عمل آوردند.

یادآور می شود؛ به منظور حمایت مادی و معنوی از جریان عظیم اربعین حسینی، نشست مشترک حق شناس نایب رئیس، اللهیاری و صلح جو اعضای شورای اسلامی شهر قزوین، حاج نصرالهی سرپرست معاونت مالی و اقتصادی شهرداری و برجی سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین با اعضای ستاد مردمی اربعین برگزار و در خصوص چگونگی مشارکت شهرداری در این برنامه بحث و تبادل نظر شد.

این گزارش حاکی است؛ قاسم اللهیاری سخنگو و رییس کمیسیون فرهنگی و ولی چگینی رئیس کمیسیون مالی و سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر قزوین به همراه پوریوسفی سرپرست منطقه سه شهرداری و تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی و فرماندهان نظامی و انتظامی استان با حضور در اردوی جهادی میز خدمت شهید قربانعلی کوچری، مشکلات اهالی ناحیه منفصل شهری عظیمیه شامل اسماعیل آباد، اکبرآباد، حسن آباد و امیر آباد را مورد بررسی قرار دادند و به سوالات مراجعه کنندگان پاسخ داده و به  مشکلات آنان رسیدگی کردند.

حضور محسن حق شناس نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین و حسین صلح جو و ولی چگینی اعضای این نهاد مردمی در مراسم بهره برداری از فاز نخست پروژه مشارکتی توسعه فیبر نوری (FTTX) که همزمان با روز شهرداری ها و دهیاری ها و با حضور عباسی شاهکوه معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدبیگی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، مهدی صباغی شهردار قزوین و جمعی از مدیران شهری و استانی در سالن مفاخر شهرداری برگزار شد، از دیگر اقدامات نمایندگان مردم در پارلمان محلی قزوین در هفته گذشته به شمار می رود.

از حضور ولی چگینی در سامانه ۱۳۷ شهرداری و پاسخگویی به درخواست های شهروندان قزوین به عنوان بخش دیگری از عملکرد اعضای شورا در این مدت می توان یاد کرد.

نوشته های مشابه

یک قوم دویدند و به مقصد نرسیدند
گزارش پیام‌شهر از دردِ دل‌های کارگران شهر

یک قوم دویدند و به مقصد نرسیدند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *