سرپرست منطقه 4 شهرداری قزوین تشریح کرد؛

اتمام پروژه‌های نیمه تمام مهم‌ترین اولویت ما در شهرداری است/ مناطق محروم ساماندهی می‌شود

سرپرست منطقه ۴ شهرداری قزوین با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی شده در منطقه ۴ شهرداری قزوین گفت: اولویت ما اتمام پروژه‌های نیمه تمامی بوده که در گذشته طراحی شده است که از جمله این پروژه‌ها می‌توان به ساخت سالن و سوله ورزشی در شهرک میرعماد، تأسیس دو فرهنگسرا در خیابان مجاهد قزوین و شهرک دانش […]

اشتراک گذاری
01 دی 1401
125 بازدید
نویسنده : رقیه نوری
کد مطلب : 909

سرپرست منطقه ۴ شهرداری قزوین با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی شده در منطقه ۴ شهرداری قزوین گفت: اولویت ما اتمام پروژه‌های نیمه تمامی بوده که در گذشته طراحی شده است که از جمله این پروژه‌ها می‌توان به ساخت سالن و سوله ورزشی در شهرک میرعماد، تأسیس دو فرهنگسرا در خیابان مجاهد قزوین و شهرک دانش و تعویض پل در آن اشاره کرد.

داریوش قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی پیام شهر، با اشاره به تغییرات صورت گرفته در تقسیم‌بندی مناطق شهری قزوین اظهار کرد: به منظور چابک‌سازی این مناطق و ارایه خدمات بهتر به شهروندان، بخش‌هایی از مناطق یک، دو و سه شهرداری حذف و به منطقه چهار اضافه شده است؛ به عبارتی هیچ منطقه جدیدی در شهر قزوین ایجاد نشده بلکه بخش‌هایی از مناطق سه گانه شهرداری به منطقه چهار اختصاص داده شده است.

وی در خصوص تقسیم‌بندی منطقه ۴ شهرداری قزوین افزود: این منطقه از شمال شهر شامل بلوار انصارالحسین و شهید مطهری، از جنوب شامل خیابان امام خمینی(ره) و بلوار میرزاکوچک خان، از غرب شامل شهرک دانش و ناصرآباد و از شرق شامل بلوار شهید سردار سلیمانی، خیابان نادری_ سبزه‌میدان و خیابان امام خمینی می‌شود.

سرپرست منطقه ۴ شهرداری قزوین با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی شده اذعان کرد: اولویت ما اتمام پروژه‌های نیمه تمامی بوده که در گذشته طراحی شده است که از جمله این پروژه‌ها می‌توان به ساخت سالن و سوله ورزشی در شهرک میرعماد، تأسیس دو فرهنگسرا در خیابان هادی آباد قزوین و شهرک دانش و تعویض پل در آن اشاره کرد.

قاسمی عنوان کرد: باتوجه به اینکه برخی از پروژه‌های شهری به صورت نیمه تمام باقی مانده، پیشنهاد دادیم اتمام این پروژه‌ها در مناطق یک و دو شهرداری ادامه داشته باشد و اجرای پروژه تعویض پل ناصرآباد را برای نیمه دوم سال‌جاری تعریف کرده‌ایم.

  • فرهنگسرای هادی آباد ساماندهی می‌شود

وی عنوان کرد:  تأمین بخشی از اعتبار پروژه‌هایی که قبلا طراحی شده توسط درآمدهای مناطق حاصل می‌شود اما اعتبار پیش‌بینی شده برای اجرای پروژه‌ جدید و تعویض پل ناصرآباد یک میلیارد تومان است.

این مسوول با اذعان به اینکه برخی پروژه‌ها منابع درآمدی دارند و درآمد آنها توسط مناطق تأمین می‌شود، گفت: پروژه‌هایی مانند روکش آسفالت جزو پروژه‌های جاری و مستمر شهرداری‌ها محسوب می‌شود که از جمله آنها می‌توان پروژه روکش آسفالت خیابان مجاهد، بوعلی و بخش قابل توجهی از خیابان‌های شهرک دانش و ناصرآباد اشاره کرد.

قاسمی در پاسخ به این سوال که مهم‌ترین برنامه‌های شهرداری منطقه ۴ شهرداری قزوین برای مناطق محروم چیست، تصریح کرد: باتوجه به اینکه مناطق محروم مختلفی مانند ناصرآباد و هادی‌آباد در منطقه وجود دارد، ساماندهی فرهنگسرای هادی‌آباد را دستور کار داریم چراکه این مجموعه ارتباط مستقیمی با حوزه فرهنگ  دارد.

وی ادامه داد: از آنجایی که اغلب بافت فرسوده در منطقه ۴ شهرداری قزوین قرار دارد براین اساس، ایمن سازی ساختمان‌های فرسوده به عنوان پروژه‌های مستمر در شهرداری انجام می‌شود؛ در صدور پروانه‌های ساختمانی، تمام مسایل ایمنی و استانداردها توسط مهندسان ناظر عضو سازمان نظام مهندسی رعایت می‌شود و هیچ تفاوتی بین مناطق مختلف شهرداری وجود ندارد.

  • توجه ویژه به مبلمان سازی شهری طی چند سال اخیر در شهرداری قزوین

سرپرست منطقه ۴ شهرداری قزوین با اشاره به برنامه‌های پیش‌بینی شده در حوزه آسیب‌های اجتماعی، با توجه به این مجموعه شهری بر دو موضوع زیرساخت‌های فرهنگی و وضع موجود ساختمان‌ها و معابر و روشنایی تاکید کرد و افزود: وجود روشنایی در ساختمان‌های مخروبه و رهاشده در حوزه امنیت و آسایش بسیار موثر بوده و با شناسایی آنها، شهروندان را از خطرات ایمن و محیط را برای افراد معتاد و سودجویان ناامن کرده‌ایم.

قاسمی بیان کرد: ساختمان‌های مخروبه یا در حال ساخت در حوزه شهرداری منطقه ۴ شهرداری را شناسایی کرده‌ و برای ایمن سازی آنها اقداماتی مانند مرتفع‌سازی دیوارها انجام شده است تا محل ناامنی برای سودجویان باشد.

وی در خصوص مبلمان سازی شهری برای افراد دارای معلولیت گفت: مبلمان شهری در تمام پروژه‌های تعریف شده شهرداری در نظر گرفته شده اما این موضوع به صورت تخصصی در حوزه اختیارات و وظایف سازمان زیباسازی شهرداری تعریف شده است؛ ضمن اینکه در چند سال اخیر شاهد توجه ویژه به موضوع مبلمان‌سازی شهری بودیم و با ایجاد صندلی و نیمکت در فضاها و پارک‌های شهری اقدامات مناسبی در شهرداری صورت گرفته است.

سرپرست منطقه ۴ شهرداری قزوین افزود: بودجه جداگانه‌ای برای مبلمان‌سازی شهری توسط سازمان زیباسازی تعریف شده و هر سال مبلغ قابل توجهی برای آن در نظر گرفته می‌شود.

قاسمی تصریح کرد: باتوجه به اینکه برای شهرداری منطقه ۴ شهرداری قزوین بودجه‌ای از قبل پیش‌بینی نشده و با اصلاحات صورت گرفته ردیف‌هایی از بودجه شهرداری‌های منطقه یک، دو و سه کاسته و به منطقه ۴ اختصاص داده شده است.

وی در پایان مجموع اعتبارات پیش‌بینی شده برای اجرای پروژه‌های عمرانی منطقه ۴ شهرداری قزوین در سال‌جاری را ۴۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *